حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: عزاداری امسال، چون شیوه‌های خاص و ابتکارات خاصی داشت محرم ویژه‌تر از هر سال دیگری بود و صدا و سیما و رسانه‌ها کار خوبی انجام دادند و از همه مسئولین هیات ها، علما و دست‌اندرکاران تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در پایان ایام صفر هم همین پروتکل‌های دهه اول محرم به عنوان مبنا خواهد بود. کنکور هم بسیار خوب برگزار شد و در گزارش وزات بهداشت بالای ۹۰ درصد در کنکور پروتکل‌ها رعایت شده است. امروز هم دانشگاه‌ها و مدارس برگزار شد و دانشگاه‌ها باید آنجا که می‌شود حضوری برگزار شود.

رئیس جمهور گفت: دولت یک وظیفه سنگین را در آموزش بر دوش گرفته است. راحت‌ترین کار تعطیلی آموزش است. شعار مردم در ابتدای اعلام حضور ویروس کرونا در کشور شکست ویروس کرونا بود، اما برخی از ابتدای آمدن ویروس کرونا به کشور می‌گفتند چرا باید با این ویروس مقابله کرد بگذارید این ویروس کار خودش را انجام دهد.

روحانی گفت: گفتمان ما سلامت بعلاوه فعالیت و گفتمان رسانه‌های خارج سلامت بدون فعالیت بود. این‌ها در کارشان موفق نمی‌شوند وگرنه یکبار می‌گفتند آمریکا با تحریم بر ملت ایران جنایت کرده است. این رسانه‌های خارجی در هر حالتی نِق می‌زنند.