به گزارش روابط‌عمومی سایت شهرخبر، در پی شیوع ویروس کرونا و تهدیدهای جدی ناشی از گسترش این ویروس بسیاری از چهره‌های دولتی و سیاسی درگیر در طول تعطیلات نوروز درگیر پیامدهای تلخ این موضوع بودند. پربازدیدترین خبر سیاسی سایت شهرخبر در سال جدید مربوط به آمار کرونا و تصمیم رئیس‌جمهوری برای صدور دستور منع خروج مردم از شهرها مربوط است. البته تا قبل از صدور این دستور، اظهارنظر برخی از کارشناسان و سیاسیون مبنی بر ضرورت اعمال محدودیت‌هایی در سطح شهرها و جاده‌های بین‌شهری در رسانه‌ها منتشر شد که مورد استقبال کاربران فضای مجازی قرار می‌گرفت. 

 

پیام‌های توئیتری و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌هایی که دولتمردان ایران و آمریکا در بحبوحه کرونا با هم داشتند نیز از جمله پربازدیدترین اخبار کرونا در سال جدید بود. یکی از این خبرها که به جدول پربازدیدهای سیاسی راه پیدا کرد، توییت کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بود که با اشتراک‌گذاری عکس پرسنل بیمارستانی در نیویورک که کیسه زباله به تن کرده‌اند، نوشت: «نتیجه تحریم‌ها علیه آمریکا این چنین در بیمارستان‌های نیویورک خود را نشان می‌دهد! این تصویر برسد به دست دونالد ترامپ و رونوشت به پمپئو جهت اطلاع و پیگیری!»

 

یکی دیگر از اخبار سیاسی پربازدید که باز هم متاثر از آخرین اخبار کرونا بود، شایعه ابتلای آیت‌الله احمد جنتی، عضو فقها و دبیر شورای نگهبان، رئیس مجلس خبرگان رهبری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به ویروس کرونا بود که البته به سرعت تکذیب شد.

 

موج دیگری که فضای رسانه‌های سیاسی را در برگرفت، واکنش‌های سیاسیون به سریال پایتخت بود. اظهارنظرهای محمد و مسیح مهاجری و همچنین حسام‌الدین آشنا به سری ششم پایتخت از جمله اخبار سیاسی بود که همزمان با پخش آخرین ساخته سیروس مقدم مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت.

 

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌پردازد. بخش سیاسی سایت شهرخبر یکی از محبوب‌ترین منابع اطلاعاتی اهالی سیاست و علاقمندان به دنبال کردن اخبار سیاسی است.