به گزارش پارس نیوز- دکتر محمد عبداللهی، کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی کوتاه به نقد رفتار دولت تدبیر و امید در اتخاذ تصمیماتی مهم بدون توجه به عواقب آن پرداخته است. در ادامه متن یادداشت را می خوانیم:

محصول چند سال رفتار شاه منشانه دولت یازدهم و دوازدهم و نگاه از برج عاج به مردم، جز تولید بی اعتمادی به دولت مستقر و از دست رفتن سرمایه های اجتماعی نخواهد بود. مردم گریزی، تکبرساختاری و پنهان کاری، گزاره هایی ست که تصویر دولت را در ذهن مردم ساخته. همین است که در واکنش به تصمیم دولت برای افزایش قیمت بنزین، دلخوری ها به اوج می رسد و مردم حس می کنند که قرار است کلاه جدیدی بر سرشان برود. 

از آنسو مجلس ضعیف و اهل زد وبند با دولت، نتوانسته نقش خود را در نمایندگی از حقوق مردم به خوبی ایفا کند. اینکه رییس مجلس تمام همتش را بر حمایت آشکار و گاهی پنهان از هر تصمیم و لایحه دولتی بگمارد و عده ای را بسیج کند که به جای "نظارت" بر رفتار دولتمردان، "رفاقت" را جایگزین کنند، نتیجه اش می شود عدم باور مردم به خوش نیتی دولت و مجلس. اگر چنین نبود، شاید مردم تا این حد برآشفته و ناراحت نمی شدند.

اکنون مردم با افقی غبار آلود در معیشتشان روبرو هستند و نگرانند که نکند قرار است بلای دلار 18هزار تومانی و رشد چند صد درصدی قیمت مسکن و کالاهای اساسی و حتی چند برابر شدن قیمت پیاز و سیب زمینی دوباره دامن گیرشان شود. با این اوصاف نباید آنان را ضد انقلاب و آشوبگر بدانیم. این مهم است که صف مطالبه و گلایه به حق مردمِ همیشه همراه نظام، از سود جویان و فرصت طلبان دارای ماموریت داخلی و خارجی از بدنه مردمی جدا شود و همه را به یک چوب نرانیم.

ای کاش رییس جمهوری داشتیم که به جای نسخه پیچی شبانه برای افزایش 300 درصدی بنزین، مردم را قابل می دانست و در یک گفت و گوی تلویزیونی شفاف و صمیمی، دلایلش را برای مردم تشریح می کرد. ای کاش مجلسی داشتیم که بعد از یک خواب سنگین 6 ساله، یکبار به نمایندگی از ملت صدای اعتراض بلند می کرد و سنگینی درد مردم را مرهم می شد. ای کاش مردم باور کنند که رأی از سر احساس و به تبعیت از چند سلبریتی شکم سیر بی سواد، نتیجه اش می شود همین آشفته بازار بی تدبیری و جهنم ندانم کاری دولت مستقر!