• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60807

  یک نشریه فرانسوی آماری را منتشر کرد که حاکی از کاهش مجدد محبوبیت رئیس‌جمهور این کشور و افزایش ناراضیان از عملکرد وی است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس و به نقل از خبرگزاری رویترز، بررسی ها نشان داده است که محبوبیت « فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه پس از اندکی افزایش در ماه می در ژوئن بار دیگر کاهش داشته است.

  بر اساس آماری که موسسه (Ifop) از نظرسنجی از هزار و ۸۶۵ نفر گردآوری کرده و نشریه « ژورنال دی دومانش» آن را منتشر کرده است، تنها ۲۶ درصد مردم فرانسه از عملکرد اولاند رضایت دارند که این رقم کاهش ۳ درصدی را نشان می دهد و این در حالی است که آمار ۷۳ درصدی ناراضیان ۲ درصد افزایش داشته است.

  هم چنین تعداد افرادی که از « ژان مارک آیرو» نخست وزیر فرانسه راضی بودند نیز ۲درصد کاهش پیدا کرده و به ۳۱ درصد رسیده است.

  افزایش بیکاری، رکود رشد اقتصادی و کمبود بودجه عمومی است و نیز قانونی شدن ازدواج همجنس گرایان از مواردی است که به نارضایتی عمومی از رئیس جمهور فرانسه دامن زده است.

  این در حالی است که محبوبیت اولاند پس از انتخاب به عنوان رئیس جمهور فرانسه در ماه می ۲۰۱۲، تقریبا از تمام روسای جمهور قبلی این کشور کمتر بود.

  ازدواج بودجه بیکاری رئیس جمهور رشد اقتصادی عنوان رئیس جمهور فرانسه کاهش اولاند محبوبیت
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها