لاریجانی در کاشان:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 60779

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل خاورمیانه جدید که هدف مستکبران است اتفاق نخواهد افتاد و این تنها یک هوس سیاسی است.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفری یک روزه به کاشان، در بخشی از سخنانش با اشاره به لزوم رجوع به فقها در دوران غیبت امام زمان (عج) ، اظهار داشت: باید بدانیم راه همین است که در دوران غیبت امام عصر، همانگونه که خودشان فرمودند به فقها رجوع کنیم، اعوجاجاتی که گاهی روشنفکران و برخی افراد سطحی نگر مطرح و تصور می کردند غیر از معصوم نباید به کس دیگری رجوع کنیم، این سخنان یک انحراف بزرگ بود. یکی از مسائلی که شهید مطهری به آرای مرحوم شریعتی ایراد داشت، در همین نکته نهفته بود. مرحوم شریعتی طوری راجع به فقها سخن می گفت که علاقه مؤمنان به فقهاست لذا گروهک های مختلفی به وجود می آمدند و حتی یک گروه افراد بی سوادی هم مثل گروه فرقان پیدا شدند که تفسیر قرآن کردند، در همین گروه تمام تلاش شان این بود که فضای گرایش مارکسیستی را با ادبیات اسلامی عجین کنند.

  لاریجانی با بیان اینکه نگرانی شهید مطهری از این انحرافات بود، تصریح کرد: یک زمانی شهید مطهری در مورد آرای مرحوم شریعتی مطلبی نوشت که آن زمان سروصدای زیادی ایجاد کرد. بنده راجع به علت نگارش این مطلب از شهید مطهری سؤال کردم که او گفت « من یک وظیفه اسلامی احساس کردم باید راه صحیح را برای جوانان روشن کرد هرچند که به من فحش دهند و تهمت بزنند. »

  رئیس مجلس خاطرنشان کرد: شهید مطهری در همین راه ایستادگی کرد و خونش را هم در این راه داد چرا که راه صحیح اسلام همین بود. اگر بخواهیم از حکمت های مدرسه مهدوی درس بیاموزیم باید به فقها رجوع کنیم. چرا که ما از این روشنفکربازی ها و برخی سطحی نگری ها بسیار لطمه خوردیم و بسیاری از انحرافات در کشورمان به وجود آمد.

  وی گفت: اگر امروز اسلام واقعی در خدمت شماست، به خاطر زحمتی است که فقه ها و علما کشیدند. اسلام شناسی یک فنی است که ملاشدن نیاز دارد. کار فقها و علمای ما همین است.

  رئیس مجلس متذکر شد: اگر امروز ایران ما سرافراز است به خاطر این است که ملت ما تشخیص دادند باید از ولایت امر تبعیت کنند. بسیاری از سردرگمی ها در جوامع اسلامی به خاطر این است که این ولایت را ندارند.

  علی لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جنایات گروه های تروریستی در سوریه، گفت: این گروه های تروریستی که امروز بلای جان مسلمانان شده اند و آبروی مسلمانان را می برند، پشت صحنه ایی دارند و آن پشت صحنه همان سرویس های اطلاعاتی است. این گروه ها با کمک آمریکا و انگلیس به وجود آمدند اما از دست شان در رفت و به یک فرقه تبدیل شدند، علت این موضوع دور شدن از استوانه ولایت و فقاهت است. اما از طرفی شاهدیم که انقلاب اسلامی رخ داد و مردم به استوانه ولایت و فقاهت متوسل شدند و از آن پیروی کردند و نتیجه آن کشوری سرافراز شد.

  وی با تأکید براینکه موج بیداری اسلامی مسلمانان را زنده کرد، گفت: چند دهه است که تمام کشورهای عربی از ترس اسرائیل شب ها می لرزند و کاری نمی توانند انجام دهند اما در جنگ ۳۳ روزه یک گروه کوچک مانند حزب الله کمر اسرائیل را شکست چرا که حزب الله از مجاهدان واقعی تشکیل شده و این ثمره ولایت و مکتب مهدوی است. اما شاهدیم که در مقابل این حرکت مجاهدانه سنگ اندازی می کنند.

  رئیس مجلس در ادامه سخنانش تأکید کرد: چند روز پیش هم این موجودات موزی بین المللی دور هم جمع شدند و گفتند برای حقوق بشر باید در سوریه یک دالان سلاح به وجود بیاوریم؛ آنان می دانند که چه جنایاتی در سوریه رخ می دهد ولی آنان به دنبال تغییر شکل و ترتیب خاورمیانه هستند.

  وی با اشاره به هدف دشمنان از تغییر شکل خاورمیانه گفت: آنان می گویند باید به ایران فشار بیاوریم و راه مقاومت را سد کنیم یعنی حزب الله را عقیم کنند و حماس را سرجایش بنشانند، خاورمیانه جدیدی که آنان به دنبالش هستند این است که به نحوی نهضت بیداری منطقه منحرف شود که در آن صورت تبدیل به یک خاورمیانه خنثی می شود.

  لاریجانی ادامه داد: آنان می گویند باید خاورمیانه مرکب راهواری برای رژیم صهیونیستی شود اما این اتفاق نخواهد افتاد و این تنها یک هوس سیاسی است و منطبق با واقعیت نیست. همین هوس سیاسی ۳۳ روز آمریکا و صهیونیست ها را به صحنه شکست در لبنان کشاند.

  رئیس مجلس همچنین گفت: البته سیمای خاورمیانه در حال تغییر است ولی بر بال مجاهدان فی سبیل الله، ان شاءالله ترکیب خاورمیانه عوض می شود.

  رئیس دستگاه قانون گذاری کشورمان متذکر شد: آنهایی که در کاخ های شیشه ای در خاورمیانه نشسته اند، باید نگران باشند، کشورهایی از منطقه که به پول نفت و گازشان اتکا کرده اند و با این حرکت مذبوحانه نمی توانند شرایط را عوض کنند.

  انگلیس پول حماس خاورمیانه رئیس مجلس رئیس مجلس شورای اسلامی رژیم صهیونیستی گروه های تروریستی مجلس شورای اسلامی مسلمانان
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها