• لینک کوتاه
 • کد خبر: 60776

  به دنبال توقف و تفتیش یکی از خودروهای وابسته به نیروهای شیخ احمد الاسیر، روحانی سلفی و افراطی در صیدا توسط نیروهای ارتش لبنان، نیروهای مسلح وی به سوی محل ایست بازرسی در نزدیکی منطقه عبرا آتش گشودند و در پی آن با فراخوان احمد الاسیر، درگیری‌ گسترده‌ای در این منطقه میان نیروهای مسلح و ارتش لبنان آغاز شد.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، تاکنون چهار تن از نیروهای ارتش لبنان در این درگیری ها کشته و تعدادی دیگر زخمی شده اند اما از آمار کشته شدگان و یا زخمی های وابسته به شیخ احمد الاسیر هنوز اطلاعات دقیقی در دست نیست.

  شیخ احمد الاسیر با آغاز درگیری ها با ارتش لبنان همه طرفداران خود را با همه راه های موجود از جمله راه های مسالمت آمیز و یا به دست گرفتن سلاح، به شورشی فراگیر علیه حزب الله، سازمان ملل و ارتش لبنان فراخواند و از آن ها خواست که راه های ارتباطی میان شهرهای لبنان را مسدود کنند.

  وی با ارسال این پیام تلاش کرده است تا فلسطینی های اردوگاه عین الحلوه در شهر صیدا را وارد درگیری های صیدا کند اما کمیته های مردمی گروه های فلسطینی در این اردوگاه با برگزاری جلسه اضطراری هرگونه تلاش برای ورود فلسطینی های لبنان به درگیری های این کشور را محکوم کردند.

  ماهر شبایطه، عضو کمیته مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین در این اردوگاه در گفت وگویی تلفنی گفت: ما هرگز وارد این درگیری ها نخواهیم شد و به اعتقاد ما این درگیری ها موجب تضعیف مساله فلسطین است.

  وی تاکید کرد: خوشبختانه توافقی در اردوگاه عین الحلوه بین مجموعه های فلسطینی وجود دارد که مبنای آن توافق ملی است تا هیچ یک از گروه های موجود در عین الحلوه وارد این درگیری ها که به مثابه باتلاق و دامی برای فلسطین است، نشوند.

  ارتش لبنان برای کنترل اوضاع در صیدا نیروهای تازه نفس عازم این شهر کرده است این در حالی است که هواداران مسلح احمد الاسیر، راه ساحلی میان بیروت و جنوب لبنان را در این شهر مسدود کردند اما ارتش لبنان موفق شد بار دیگر این مسیر را بازگشایی کند.

  حزب الله سازمان ملل فلسطین لبنان مسالمت آمیز نیروهای مسلح ارتش درگیری احمد صیدا
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها