به گزارش پارس نیوز، 

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با تشریح آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی توقیف شده گفت: نیروهای بازرسی به زودی برای ارزیابی  اعزام می‌شوند.

به گزارش اخبار شهر خبر  الله مراد عفیفی‌پور در خصوص آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی توقیف شده انگلیسی اظهار داشت: نفتکش انگلیسی هم اکنون در لنگرگاه بندرعباس است و ما در حال ارزیابی وضعیت هستیم تا بتوانیم نیروهای بازرسی را جهت ارزیابی از شرایط  انجام دهیم. طبق این خبر مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه نفتکش انگلیسی به ارتباط مراجع ذیربط در رابطه با این حادثه پاسخ نداده است تاکید کرد: پس از این عدم پاسخگویی، نفتکش انگلیسی مسیر خود را به گونه‌ای تغییر داد که باعث ایجاد خطر در مسیر تردد سایر شناورها شده بود.

طبق اخبار شهرخبر اله مراد عفیفی پور اظهار داشت:  "stena impero" در مسیر تردد خود با یک کشتی صیادی برخورد می‌کند که پس از وقوع این سانحه، لازم بود موارد و علل آن بررسی شود.

بر اساس این خبر  وی ادامه داد: عوامل این کشتی سانحه دیده صیادی با شناور انگلیسی تماس می‌گیرند اما پاسخی دریافت نمی‌کنند. طبق اخبار عفیفی پور تصریح کرد: وقتی شناور انگلیسی به تماس‌های شناور صیادی پاسخ نداد، طبق روال قانونی آنها موضوع را به اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اطلاع دادند.

طبق این خبر  مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: این اداره کل طبق روال، موضوع را به نیروهای نظامی اطلاع دادیم که شناور انگلیسی را به سمت لنگرگاه بندرعباس هدایت کنند تا بررسی‌ها به صورت دقیق انجام و علل سانحه بررسی شود.

 

به گزارش اخبار سیاسی شهر خبر مدیرکل و بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این شناور ۱۸ نفر خدمه هندی دارد و پنج خدمه ان هم از کشورهای روسیه، فیلیپین و لتونی و غیره هستند، البته کاپیتان نفتکش انگلیسی، هندی است اما شناور تحت پرچم انگلیس فعالیت می‌کند. طبق این خبر  عفیفی پور تصریح کرد: این شناور انگلیسی با هدایت نیروی دریایی سپاه پاسداران وارد لنگرگاه بندرعباس شده است.

بر اساس اخبار دبیر کل سازمان ملل در واکنش به توقیف  خواستار خویشتنداری در منطقه شد.به نقل از رویترز، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل در واکنش به توقیف نفتکش انگلیسی انگلیس، نگرانی خود را از تحولات شب گذشته در تنگه هرمز اعلام کرد.

اخبار سیاسی را از سایت شهر خبر دنبال کنید.