به گزارش پارس نیوز، در ادامه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی وضعیت مناطق سیل زده کشور محمدرضا ملکشاهی راد نماینده مردم خرم آباد گفت: سیل اخیر حادثه‌ای طبیعی نبود بلکه سیل بی تدبیری مسئولان و تبعیض و بی عدالتی وزارت نیرو بود. سالهاست که میلیون‌ها مترمکعب آب از استان لرستان بدون وجود سد جاری می‌شود و امروز این آب بلای جان استان خوزستان شده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: مردم استان لرستان در سیل اخیر خسارات زیادی دیدند و مقصر اصلی آن وزارت نیرو و وزارت راه است. با پرداخت سه میلیون تومان وام بلاعوض به زخم مردم نمک نپاشید. باید خسارت مردم به طور کامل پرداخت شود چون مقصر اصلی دولت است.

ملکشاهی راد تصریح کرد: مدیریت بحران خود بحران آفرید چون نظام مند نبود. باید وزارت نیرو را وادار کرد دست از لجاجت بردارد و به نظرات کارشناسی تن بدهد.

نماینده مردم خرم آباد گفت: اگر در استان لرستان آب‌ها مهار می‌شد و آبخیز داری می‌شد امروز هم لرستان امن بود و هم خوزستان.

وی تأکید کرد: از وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی به قوه قضائیه شکایت می‌کنم. خیانت این دو وزارتخانه موجب این مشکلات است. باید به این خیانت‌ها رسیدگی شود.