به گزارش پارس نیوز، 

علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور با اشاره به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهارداشت: لازم است از حضور شگفت انگیز ملت بزرگوار ایران در ۲۲ بهمن تشکر و سپاسگزاری شود، چرا که حضوری ارزشمند و ذی‌قیمت برای امنیت ملی و منافع ملی کشور است که با هوشمندی ملت عزیزمان تحقق یافت.

وی با اشاره به حادثه تروریستی در منطقه خاش سیستان و بلوچستان ادامه داد: این حادثه که منجر به شهادت برادران مجاهد سپاه شد، ملت ما را داغدار کرد که به خانواده معظم این عزیزان و مردم شریف استان اصفهان تسلیت عرض می کنم و از همت آنان در تشییع جنازه باشکوه این عزیزان سپاسگزاری می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: دولت پاکستان باید پاسخگوی این اقدام باشد، چرا که این گروهک در سرزمین آنان طراحی و اقدام کرده است و همچنین وزارت خارجه و دستگاه های امنیتی باید پیگیری جدی کنند و پاکستان هم نمی تواند در این موضوع غیرمسئولانه برخورد کند.

لاریجانی بیان کرد: با همه احترامی که برای دولت و همسایه خود یعنی پاکستان قائل هستیم، اما این گونه رفتارها سطح همکاری دو کشور را به شدت مخدوش خواهد کرد.

وی درباره نشست ورشو گفت: اقدام عجولانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در کنفرانس سبک ورشو نشانگر دست خالی آنان بود و این همه سروصدا نتیجه ای جز چند سخنرانی تکراری و بی محتوا نداشت که نشان داد آمریکا ملعبه دست یک گروهک تروریستی قرار گرفته است.

لاریجانی افزود: یک گروهک تروریست قرار دارد و با تخیلات در صحنه دیپلماسی ظاهر شده است و پیش از آنکه آمریکا و اسرائیل برای ایران فضاسازی کنند، خود را در قلمرو بین‌المللی نفله و بی‌مقدار کردند.

وی همچنین از پیام ستروگ و خردمندانه‌ی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب تشکر کرد و اظهار داشت: این پیام از محتوای غنی برای آینده انقلاب اسلامی برخوردار است و اجزای منسجم آن، مسیر حرکت کشور را برای حکمرانان و ملت مشخص می‌کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برای تحقق این پیام، اقدامات لازم را طراحی و در اختیار کمیسیون‌های تخصصی قرار دهد.