به گزارش پارس نیوز، 

سردار اسماعیل کوثری در گفتگو ی درباره سوءاستفاده دشمنان و رسانه‌های بیگانه از اعتراضات صنفی در کشورمان گفت: براساس اصل ۲۷ قانونی اساسی اعتراضات صنفی و مدنی به رسمیت شناخته شده است اما باید این اعتراضات دارای مجوز و کاملاً هماهنگ‌شده باشد.

وی افزود: در نظام مردم‌سالاری اسلامی اصناف به رسمیت شناخته شده‌اند و به تبع آن اصناف می‌توانند با دریافت مجوز تجمع کنند، پس قانون اساسی به اصول دموکراسی اهمیت می‌دهد و آن را اجرا می‌کند و انتظار داریم تمامی جناح‌ها و اصناف به مُر قانون عمل کنند.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران با بیان اینکه رسانه‌های غرب‌گرا و بیگانه فارسی زبان بلافاصله یک اعتراض صنفی در جایی صورت می‌گیرد، درباره آن سیاه‌نمایی می‌کنند، گفت: این رسانه‌ها اصلاً احساس تعلق خاطر به ایران ندارند و هرچند به ظاهر خود را علاقه‌مند به ایران نشان می‌دهند اما در اصل علاقه‌مند به غرب هستند و چون با جمهوری اسلامی مخالفت دارند، حاضرند تمام ایران را فدای اهداف پلیدشان کنند، لذا طبیعی است هر ماهیت اعتراضات صنفی داخلی را که اصلاً اهداف سیاسی و ضدحکومتی ندارند را وارونه جلوه دهند.

کوثر در پایان خاطرنشان کرد: به مردم، اصناف و جریانات سیاسی توصیه می‌کنم که حتماً هر تجمعی که می‌خواهند برگزار کنند دارای مجوز باشد و همچنین از رسانه‎‌های داخلی انتظار می‌رود تا تبلیغات ضدنظام را خنثی کنند.