به گزارش پارس نیوز، 

احمد علیرضا بیگی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت:‌در این جلسه مبتکر آموزش رانندگی از طریق سیمیلاتور یا شبیه‌ساز توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

وی افزود: آموزش رانندگی از طریق شبیه‌ساز این امکان را برای افراد به وجود می‌آورد تا آنها با هزینه و خسارت کمتر و کیفیت بالاتری آموزش رانندگی را فرا گیرند. ضمن اینکه استفاده از شبیه‌ساز پیش از این آموزش‌های هوایی مرسوم بود. این ایده در آموزش رانندگی هم به کار گرفته شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تصریح کرد: به کارگیری آموزش رانندگی از طریق شبیه‌ساز می‌تواند افراد را در شرایط واقعی مختلف نظیر بارندگی، لغزندگی و تاریکی و برفی قرار دهد تا هنرجو بتواند توانایی‌های خود را از طریق آموزش‌های لازم بالا ببرد.

علیرضا بیگی گفت: در بخش دوم جلسه عصر امروز این کمیسیون گزارش تیم اعزامی و کارشناسان مختلف مبنی بر اینکه مدرک یکی از اعضای شورای شهر تبریز دچار مشکل بوده است، قرائت شد که بر اساس آئین‌نامه 234 داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه این موضوع قابلیت طرح در صحن علنی مجلس را دارد، بررسی شد و براساس نظر کارشناسان این موضوع رد شد اما بر اساس همین ماده مشخص شد که وزارت کشور بر اساس وظایف قانونی خود که باید به این موضوع رسیدگی می‌کرد،‌استنکاف کرده است ولی پس از رای‌گیری لازم در این کمیسیون به دلیل عدم رای‌آوری مطرح شدن این مشکل در صحن علنی این موضوع رد شد.

وی در پایان افزود: علی اصغر یوسف نژاد نماینده ساری، حسن کامران نماینده اصفهان و احمد امیرآبادی نماینده قم به عنوان 3 عضو کمیسیون شوراها در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ انتخاب شدند.