به گزارش پارس نیوز، 

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات روی داده در واگذاری شرکت‌های دولتی از سوی سازمان خصوصی‌سازی گفت: متأسفانه این واگذاری‌ها منجر به بروز مشکلات عدیده‌ای در شهرها و استان‌های مختلف شده است تا جایی که کارگران به دلیل عدم دریافت حق و حقوق خود معترض شده و تجمعاتی را برپا کرده‌اند.

وی افزود:‌ شرکت ماشین‌سازی تبریز که بزرگترین تولیدکننده محصولات و ابزارهای بسیار ویژه و تخصصی در خاورمیانه و خاور دور است و بهترین دستگاه‌های چند منظوره را تولید می‌کند با وجود اینکه تولیداتش به خارج از کشور صادر می‌شد اما مشکلات عدیده‌ای را به دلیل نحوه واگذاری تحمل می‌کند و به جای صادرات به واردکننده تبدیل شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به بروز تجمعاتی از سوی کارگران شرکت هپکو اراک و همچنین نحوه واگذاری کارخانه آلومینیوم المهدی در استان هرمزگان تصریح کرد:همچنین تجمعات و اعتراض کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نشان‌دهنده این است که این کارخانه‌ها به افراد فاقد اهلیت واگذار شده است.

قاضی‌پور گفت: قوه قضاییه باید مستقیماً به منظور پیشگیری از واگذاری بیشتر شرکت‌های دولتی با شرایط موجود ورود کرده و مانع از تضییع حق و حقوق ملت ایران و کارگران شود چرا که این قوه به عنوان مدعی‌العموم باید منافع کشور را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه سازمان خصوصی‌سازی در برنامه‌ریزی‌های خود واگذاری‌های جدیدی از شرکت‌های دولتی را در دستور کار دارد، گفت: باید هرچه سریع‌تر به این موضوع ورود کرده و مانع از بروز مشکلات عدیده شد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به بحث واگذاری باشگاه‌های ورزشی فرهنگی پرسپولیس و استقلال افزود: این واگذاری باید در صورتی انجام گیرد که هواداران این 2 تیم خوشحال شوند نه اینکه با تضییع حقوق این باشگاه‌ها و هواداران و از بین بردن منابع آنان باعث عصبانیت و نگرانی آنها شده و برند این 2 باشگاه را ذلیل کنیم.

قاضی‌پور با بیان اینکه ۵۵ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه از این قوه خواسته‌اند تا با ورود خود به پرونده واگذاری شرکت‌های دولتی که از سوی سازمان خصوصی‌سازی در دوره مدیریت فعلی و گذشته صورت گرفته این روند را بررسی کرده و مانع از تضییع حقوق ملت ایران شوند.

وی با بیان اینکه متأسفانه برخی شرکـت‌های دولتی به افراد بدون اهلیت و ناتوان واگذار شده است، اظهار داشت: خریدار طبق قانون واگذاری باید ضمن اصلاح ساختار آن شرکت و بازسازی و نوسازی کارخانه و دستگاه‌ها، سرمایه را افزایش دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: متأسفانه برخی خریداران این شرکت‌های دولتی زمین کارخانه و شرکت را به قطعات کوچکتر تبدیل کرده و فروخته‌اند. همچنین دستگاه‌ها و قطعات را به فروش رسانده و حق و حقوق کارگران را نداده‌اند که بخشی از اعتراض کارگران در چند ماه اخیر به همین موضوع بازمی‌گردد. این در حالی است که برخی از این خریداران هم فراری هستند.