به گزارش پارس نیوز، 

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت:امروز در فضای غبار آلوده حاکم برجامعه جهانی کشور‌های متخاصم و کشور‌های که منافعشان به خطر افتاده، ایجاد جنگ روانی را بهترین حربه برای مستاصل کردن و به زانو درآوردن مردم ایران می‌بینند.

یحیی کمالی پور ضمن اشاره به موضوع ادعای برخی رسانه‌های بیگانه درباره مذاکرات مخفیانه دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی در لندن گفت: واقعیت این است که ما در دنیا تا به امروز نتوانستیم با آمریکا به هیچ نکته مثبت برسیم که بخواهیم که پیرامون همان یک مورد به مذاکره بنشینیم.

وی افزود:تا به الان هم هرچه مذاکره کرده ایم باواسطه و یا مستقیم نتیجه‌ای را دربرنداشته است.

نماینده مردم عنبرآباد و جیرفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در موضوع مذاکره و برخورد با آمریکا نظام و رهبری معظم تصمیم می‌گیرد، مطرح کرد:از ابتدای شکل‌گیری انقلاب اسلامی تا الان، در هر جایی که دشمنی علیه ایران شکل گرفته، یا مستقیماً آمریکا نقش داشته است و یا در پشت صحنه آن ایالات متحده بوده است؛ بنابراین اگر مسولی به دنبال این باشد که بخواهد در خفا و نهایتاً در خارج از دید مردم و نظام جلسه با آمریکا داشته باشد، در هر موردی قابل پذیرش نیست.

عضو فراکسیون مستقلین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری صراحتا در ادوار مختلف و در همین روز‌های اخیر موضعشان را نسبت به آمریکا اعلام کرده اند، اظهار کرد:از آن طرف خود مردم ایران این بدعهدی‌های آمریکا را به وضوح لمس کرده و دیده اند.

کمالی پور معتقد است؛ طبیعی است که امروز در فضای غبارآلوده حاکم برجامعه جهانی کشور‌های متخاصم و کشور‌های که منافعشان در خطر می‌بینند؛ ایجاد جنگ روانی را بهترین حربه برای مستاصل کردن و به زانو درآوردن مردم ایران می‌بینند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه کشور‌های متخاصم می‌خواهند حساسیت‌هایی را که مردم ایران و دولت ایران نسبت به کشور آمریکا، اسرائیل و یا کشور‌های دیگر دارند را کم کنند، مطرح کرد: برخی از کشور‌ها می‌خواهند روابط و مذاکره با آمریکا را عادی جلوه دهند و در واقع یک آشتی سیاسی را مطرح می‌کنند؛ واقعیت این است که قطعاً دیپلمات‌های ما هم بدون اجازه نظام و رهبری تن به چنین مذاکراتی نمی‌دهند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیاهوی برخی رسانه‌های عربی شانتاژ خبری و جنگ روانی است، تصریح کرد:هر حرکتی که بخواهیم انجام بدهیم در راستای اعتلای نظام، آرمان‌ها و اهداف انقلاب است و فصل الخطاب هم همیشه کلام رهبری است؛ هرچه ایشان بفرمایند در این حوزه‌ها باید آن‌ها را عمل کنیم و تا الان هم ضرر نکرده ایم، بار‌ها ایشان تذکر داده اند و همان وضعیت اتفاق افتاده است و اگر غیر از این باشد قطعاً باید مسئولان پاسخگو باشند.

برخی رسانه‌ها به نقل از یک نشریه کویتی نوشتند:دیپلمات‌های ایرانی و آمریکایی به طور پنهانی در لندن دیدار و گفتگو کرده اند و مذاکرات یمنی‌ها در سوئد نتیجه این دیدار‌ها بود. اما بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس گفته است این خبر یک دروغ پردازی صرف است وکاملا تکذیب می‌شود.