به گزارش پارس نیوز، جمعی از دفاتر اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ( دفتر تحکیم وحدت) طی نامه‌ای به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد: ما فرزندان جامعه دانشگاهی ایران ، بر خود لازم می‌دانیم که اعتراض مان علیه بی تفاوتی نسبت به توصیه‌های رهبری  مبنی بر توجه به «جنبه های استعماری لوایح و معاهدات بین المللی» را، به گوش ملت ایران برسانیم و اعلام کنیم که ذره ای از منافع نظام عقب نخواهیم نشست.

در این نامه آمده است: در شرایطی به سر می‌بریم که دشمنان ملت ، هر روز با نیرنگی جدید ، سعی دارند تا مقاومت مردمی ایران را به شکست بکشانند ؛ تحریم ، نفوذ ، جنگ ، هر راهی را امتحان نموده اند ؛ حال ، مشاهده اهمال و عدم اهتمام لازم نسبت به برخی مسائلِ نفوذمحور مثل لوایح استعماریFATF ، نگرانی اقشار دغدغه مند و مسئول جامعه را برمی انگیزاند.

بعد از آنکه شورای نگهبان ، برخی بندهای ذکر شده در متن لایحه «پولشویی» را مغایر با اصول اساسی کشور اعلام نمود و آن را نیازمند اصلاح دانست، ریاست مجلس بدون بررسی دوباره در سطح مجلس، طی یک نامه، مستقیما از مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست کرد که با الحاق ایران به کنوانسیون های کذایی موافقت نماید.

با اکتفا به نامه فوق، روال قانونی بررسی طرح ها و لوایح  به کلی نادیده گرفته شده است ؛ با وجود توصیه های اصلاحی از طرف شورای نگهبان ، لوایح مذکور نه تنها در صحن مجلس و در حضور نمایندگان« طرح ، بررسی و برای بار دوم، رای گیری نشدند» بلکه با اصرار دستورنامه‌ای و سرسری رئیس مجلس، به جای همه نمایندگان ، ( عملا رای یک نماینده بر کل مجلس تحمیل شده )  و شان نظردهی نمایندگان جامعه ملی ایران و ( اصل جمهوریت) ، بدون کمترین حاشیه ای نادیده و مورد بی حرمتی قرار گرفته است. این حرکت، سرآغاز یک بدعت نامشروع و غیرقانونی در ساختار ارتباطی قانونمند نظام است.

ایرادات اولیه وارده به لوایح ، مربوط به ابهام در (تعریف کلیدواژه و مصداق عبارات بنیادی) در این دو لایحه می باشد ؛ از جمله این موارد (ابهام در تعریف تروریسم و مصداق آن) می باشد ؛ در حال حاضر گروه های مقاومت منطقه ای و فرامنطقه ای نظیر حزب الله لبنان ، جهاد اسلامی فلسطین ، حماس ، حشدالشعبی و حتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامل تعریف این لوایح از تروریسم می باشند .

لازم به ذکر است ، اجرای لوایح مذکور و تامین مالی_مدیریتی کنوانسیون های جهانی مربوطه ، مستقیماً توسط دولت های ایالات متحده، رژیم صهیونیستی  و رژیم سعودی انجام می‌گیرد .

ناخوش آیند است وقتی تلاش ، رایزنی و مخادعه های برخی مسئولین را می‌بینیم که خود را منتسب به نهادها و سازمان های گوناگون می‌دانند، تحت  عنوان های منتسب ، خود را به طرق مختلف به آب و آتش می زنند تا موافقت سایر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام را بزور جهت تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و  لایحه الحاق به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی موسوم به پالرمو جلب کنند. گویی کسی نیست تا حد و مرز این افراد را به آنان گوشزد نماید تا پا از حد خود فراتر نگذارند .

متاسفانه گزارشاتی وجود دارد که برخی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزارت اطلاعات، با لابی‌گری و سو استفاده از عنوان هایی همچون مصلحت فوری یا  نظر بیت در تلاشند تا موافقت اعضای مجمع تشخیص با تصویب لوایح ذکر شده را جلب کنند.

همچنین  تلاش هایی سازماندهی شده ، برای دوباره سازی سایهِ ترس بر سر ملت ایران ، در جریان است  ؛ عده ای دائما با رسانه های خبری ، مردم را از بازگشت به لیست سیاه FATF  و قطع روابط بین المللی بانکی می ترسانند ؛ این در حالی است که تحریم های ثانویه بانکی آمریکا ، هم اکنون در حال اعمال فشار علیه جمهوری اسلامی می باشد . و همه این اتفاقات در شرایطی در حال رخ دادن است که برای بانک های جهانی ، نقض تحریم های امریکایی به مراتب هزینه بر تر از عدم رعایت قوانین مربوط به لیست سیاه FATF می باشد.

لازم به ذکر است ، یکبار با بهره گیری از توان دیپلماسی ایران در تیر ماه 96 ، عملا تلاش های آمریکا برای ورود ایران به لیست سیاهFATF با شکست مواجه شد و این خود ،حاکی از فروپاشی تابوی کدخدامنشی آمریکا در نهاد های جهانی است.

با این وجود تلاش هایی محرمانه و مخفیانه ، در میان جولانِ حواشیِ گوناگون اقتصادی و اجتماعی برای ((تصویب برجام گونه)) لوایح در جریان است .

FATF ، معاهده آب و هوایی پاریس و بسیاری از معاهده های بین المللی جزئی از « مراتب چندگانه سند توسعه پایدار سازمان ملل موسوم به SDGS » می باشند ؛ تک تک این لوایح ، جزئیات اجرایی چشم انداز توسعه جهانی معروف «2030» می باشند که متاسفانه به علت عدم وجود سواد بین الملل کافی یا هر دلیل دیگری خارج از دید «کلان و جامع»، مورد مطالعه قرار می‌گیرند .

این مجموعه اسناد،  سعی دارند قوانین تببین شده از سوی غرب را بر همه کشور های دنیا تحمیل نمایند؛ تا بعد از یکپاچه سازی همه جهان ، اداره آن برای کانون های سیاست گزاری غربی راحت تر باشد و در نهایت چیرگی خود را بر همه ملت ها محقق سازند.

ما فرزندان جامعه دانشگاهی ایران ، بر خود لازم می‌دانیم که اعتراض مان علیه بی تفاوتی نسبت به توصیه‌های رهبری  مبنی بر توجه به «جنبه های استعماری لوایح و معاهدات بین المللی» را، به گوش ملت ایران برسانیم و اعلام کنیم که ذره ای از منافع نظام عقب نخواهیم نشست.

1 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت (عضو دفتر تحکیم وحدت)
2 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین (عضو دفتر تحکیم وحدت)
3 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر(پلی تکنیک تهران) (عضو دفتر تحکیم وحدت)
4 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده شریعتی( عضو دفتر تحکیم وحدت)
5 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه الزهرا (عضو دفتر تحکیم وحدت)
6 - انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (عضو دفتر تحکیم وحدت)
7- انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایران (عضو دفتر تحکیم وحدت)