به گزارش پارس نیوز، 

غلامعلی حداد عادل در نشست ماهیانه جامعه اسلامی مهندسین که عصر امروز (شنبه یکم دی ماه ) در دفتر جامعه اسلامی مهندسین واقع در خیابان هفت تیر برگزار شد، گفت: این ساختمان مرا به یاد سال ۷۹ می‌اندازد، زمانی که در مجلس سوم اعلام شده بود که بنده باید به مجلس بروم و ما مرتب در این ساختمان جلسه داشتیم.

وی با اشاره به اظهارات باهنر درباره حوادث تاریخی دی ماه اظهار کرد: من می‌خواهم در مورد دی ماه بگویم و آن هم ۲۶ دی که موضوع مهمتر در دی ماه فرار شاه در آن سال‌هاست و به نظر من اصل آن است و باید از آن شروع کنیم.

حدادعادل با اشاره فعالیت انقلابی خود در طی این سالها پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که آدم در متن کار است، حال و هوا را نمی‌تواند درک کند، اما اکنون می‌فهمم که امام کار عظیمی کردند و ما هیچ وقت نباید آن را فراموش کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب هم هیچ وقت یاد امام را فراموش نمی‌کنند و زمانی که امام را یاد می‌کنند از خود بی خود می‌شوند و باید بگوئیم ایشان ذوب در امام هستند.

وی ادامه داد: شما فکرش را بکنید یک سنت ۲۵۰۰ ساله در این کشور‌ به نظام حکومت سلطنتی نفوذ کرده که مورد حمایت قدرت‌های جهان هست، حالا یک نفر با دست خالی و در طرف مقابل هم یک نفر که ارتش و تمامی امکانات را دارد، یک نفر با دست خالی این حکومت را منقرض می‌کند، کار کوچکی نیست. 

حدادعادل با اشاره به تفکر امام خمینی (ره) تصریح کرد: شما ببینید که امام چگونه تفکر می‌کردند. امروز حکومت در دست مسلمانان است به تعبیری، کم می‌آوریم. حال روحیه خودمان را با امام مقایسه می‌کنیم. آن روز امام با دست خالی شورای انقلاب تعیین کرد. این را نباید دست کم گرفت. این کار هم ردیف عمل حضرت موسی است. همچنین اتفاقی در دوران ما افتاده است و باید به آن توجه کرد چراکه این کار از سنخ کار انبیا است.

وی ادامه داد: همین مطلب را مقدمه عرایض  خود قرار می‌دهم حالا که ۴۰ سال از آن وقایع گذشته است ما باید سر این ۴۰ سالگی خیلی فکر کنیم که از کجا رسیده ایم و این حرکت را باید ادامه بدهیم. به نظر بنده همین که ۴۰ سال را با تهدید و توطئه سپری کردیم، باعث خورسندی ما و همپیمانان ماست.

حدادعادل با اشاره به دشمنی تاریخی آمریکا با ایران خاطرنشان کرد:  ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران برای ما یک قوت قلب است، ۴۰ سالی که یک روزش هم بدون دشمنی طی نکردیم، ما در زمان اوایل انقلاب هم زمانی که هیچ موضعی نگرفته بودیم آمریکایی‌ها با ما دشمن شدند و  این دشمنی از آن روز شروع شده و روزافزون هم هست.

وی ادامه داد: آمریکا از همان ابتدا با ما دشمنی می‌کرد. امروز می‌گویم شب‌های هجر را گذراندیم و زنده‌ایم، مارا به سخت جانی خود این گمان نبود. حال ایران امروز ایران جایگاه گفتمان سیاسی سابق آمریکا و شوروی را دارد. در هفته چند بار رئیس جمهور آمریکا نام ایران را می‌برد. همین چند روز پیش هم سناتور‌های آمربکایی می‌گفتند که این به معنای شکست آمریکا و تقدیم ایران به آمریکاست. همن چند روز پیش به سعودی‌ها می‌گفتند اگر به شما کمک نکنیم، در ریاض باید فارسی سخن بگویید.

حدادعادل با بیان اینکه ایران اکنون یک عنصر تعیین کننده در منطقه است، تصریح کرد:  حقیقت این است که قدرت منطقه‌ای ایران بر خلاف آن چیزی که تبلیغ می‌کنند با پول و اسلحه به وجود نیامده است و  اگر قرار بود کسی با پول نفوذ بکند سعودی‌ها ۱۰ برابر ما پول دارد.

وی با اشاره به ضریب نفوذ ایران در منطقه و جهان گفت: نفوذ ایران در منطقه با فشار پول و قدرت نیست و تنها به دلیل صداقت در روابط بین‌المللی و معامله نکردن بر سرنوشت کشورهاست. شما این مهم را در جنگ ۲۲ روزه غزه می‌بینید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: ایران هیچ وقت از مسیر خود خارج نشد این قدرت کشورمان در منطقه است که علی رغم تمامی فشار‌ها هر اتفاقاتی که در داخل و خارج می‌افتد، به نفع ما بوده است.

حدادعادل خاطرنشان کرد: برای مثال روی کار آمدن ترامپ یک کمکی به ما  برای نقد غرب و آمریکا بود و اگر ما می‌خواستیم کلاس هم بزاریم نمی‌توانستیم به این صورت چهره آمریکا را نشان بدهیم.امروز با توجه به عملکردی که آمریکا دارد به راحتی ما می‌توانیم به جوانمان بگوییم آمریکا این است، چون دیگر آن‌ها ماجرایی مثل جمال خاشقچی را دیده‌اند.

وی با اشاره به ماجرای قتل خاشقجی اظهار کرد: آمریکایی‌ها در این رابطه گفتند چون سعودی‌ها از ما سلاح می‌خرند، موضوع مرگ این فرد را پیگیری نمی‌کنیم. مثال‌هایی از این دست بسیارند. امروز ما با روسیه در موضوع سوریه هماهنگ شده‌ایم و کشور‌های بسیار زیادی با ما ارتباط دارند، ولی متاسفانه وزارت خارجه منفعل عمل می‌کند و به طور مثال در ۸ ماه گذشته در هند سفیر نداشته‌ایم.

عضو تشخیص مصلحت نظام درباره فشار‌هایی که از سمت دشمن به مردم وارد می‌شود، گفت: امروز آمریکایی‌ها یک قیچی دو لبه برای ایران فراهم کرده‌اند. یکی فشار تحریم اقتصادی است و دیگری آزادی رسانه‌ای است. این دو امروز با هم در تلاشند تا به انقلاب و مردم لطمه وارد کنند.

وی ادامه داد: دشمنان یک هدف کوتاه مدت دارند و یک هدف بلند مدت. امروز آن‌ها به این نتیجه رسیده‌امد که تا افرادی مثل حججی‌ها در ایران هستند، این انقلاب مدافع دارد. پس سعی کرده‌اند، ریشه اسلام را در کشور بزنند. امروز آن‌ها شدیدا در حال ایجاد تشویش در ذهن مردم و به خصوص جوانان هستند.

حدادعادل تصریح کرد: امروز فضای مجازی در تلاش است، بین ملت و امت فاصله بیاندازد و مردم را از انقلاب دور کنند. امروز اگر توجه داشته باشید، دیده‌اید که بسیار به نیرو‌های مومن و انقلابی و تمیز تهمت‌هایی زده می‌شود نا مردم را از نیرو‌های مخلص انقلابی دور کنند.

وی ادامه داد: امروز تمام افرادی که کمتر از ۵۰ سال سن دارند، انقلاب را ندیده‌اند. امروز این فضا اهرمی در دست دشمن است. در درازمدت هم دشمن در تلاشند تا ذائقه مردم را تعویض کنند و من به هیچ وجه متوجه نمی‌شوم که چرا در جامعه هیچ عملی در جهت مقابله با جنگ روانی صورت نمی‌گیرد.

حداد عادل با اشاره به وظایف افراد در چنین شرایطی گفت: در ۹ دی به صورت یکپارچه ملت همراهی خود با انقلاب را نشان دادند. امروز باید قدر این مردم را دانست. باید به این مردم خدمت کرد. امروز باید در شرایط سیاسی کنونی در عین حال که انتقاد مفید و سازنده است، ولی باید به طریقی این موضوع را مطرح کنیم که سود آن به جیب دشمن نرود. از مقام معظم رهبری بیاموزیم.

وی افزود: امروز کاملا مشخص است که تمام این مشکلات با تدبیر درست قابل حل شد. امروز وقتی دولت‌ها تعویض می‌شود، طوری برخورد می‌کنند که انگار انقلاب شده است. تمام بدنه مدیریتی کشور را تعویض می‌کنند تنها به دلیلی که در دولت قبل مسئول بوده اند، این رویه غلط است.

حدادعادل با اشاره به جامعه اسلامی مهندسین گفت: امروز شما به عنوان مهندسینی که مومن و انقلابی هم هستید، چه کاری انجام داده‌اید؟ چقدر مسائل انقلاب را تبیین کرده‌اید؟ از بینش سیاسی در کشور تقویت نشود، هیچ کاری جواب نمی‌دهد. باید از ریشه کار کرد. نباید تنها به انتخابات توجه داشت و در مورد انتخابات هم ما راهی جز اتحاد نداریم.