به گزارش پارس نیوز، هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت، اظهار داشت: وزارت نفت به طور شفاف اعلام نکرده که چه اتفاقی افتاده؟ آیا این مسئله را پیگیری کردند؟ توانستند این شخص را به کشور بازگردانند یا خیر؟

وی افزود: به دلیل اینکه چیزی اعلام نشده، می‌توان احتمال داد، همان زمان که این فرد از کشور خارج شده به وی دسترسی نبوده و این شخص در خارج از کشور به سر می‌برد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اموال این فرد با سوء استفاده مالی‌اش متناسب نیست، اضافه کرد: فردی که 2 ساعت پس از مطلع شدن مسئولان شرکت اکتشاف از سوء استفاده وی، از کشور خارج می‌شود قطعا این پیش‌بینی را کرده که اموالی از خود به جا نگذارد.

خادمی تصریح کرد: قطعا آخرین وضعیت این پرونده را در قالب طرح سوال و سایر ابزار‌های نظارتی مجلس از وزیر نفت، مسئولان شرکت نفت و اکتشاف پیگیری می‌کنیم تا در جریان روند رسیدگی به این موضوع قرار بگیریم.

دی ماه سال گذشته اخبار ی مبنی بر تخلف و سوء استفاده مالی یکی از کارکنان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت منتشر شد. این فرد که تابعیت کانادا را داشته پس از مشخص شدن تخلف و سوء استفاده مالی به یکی از کشور‌های همسایه و از آنجا به کانادا رفته است.