به گزارش پارس نیوز، 

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در چهارمین جلسه  اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در دوره جدید، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت یک ماهه کارگروه‌های تشکیلات و روش‌ها، امورایثارگران، سیاسی- اقتصادی و جوانان، طبق برنامه پیش‌بینی شده ارائه گزارش دبیران استان‌ها، دبیر استان مرکزی از فعالیت‌های این جمعیت در استان مذکور و مسائل و نیازهای جمعیت برای بهبود عملکرد در سطح استان مرکزی، گزارشی ارائه کرد.

در این جلسه همچنین در جریان رصد اخبار داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به موضوعاتی از قبیل آمادگی بابک زنجانی برای بازپرداخت بدهی‌ها، ویژگی‌های منحصر به فرد موشک بالستیک بلندبرد خرمشهر، اختلافات کنگره آمریکا با ترامپ و عمق ناآرامی‌ها در فرانسه پرداخته شد.

در این جلسه همچنین گزارشی از اتفاقات اخیر در حوزه جایگزینی نیروهای جوان در وزارتخانه‌ها، رسانه ملی، حوزه هنری و سازمان اوقاف و امور خیریه ارائه و تداوم اقداماتی سنجیده از این دست تاکید شد.

بحث در مورد انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی از دیگر موضوعات جلسه اخیر شورای مرکزی جمعیت جانبازان بود. 

جمعیت جانبازان در این جلسه ضمن تاکید بر ضرورت همگرایی نیروهای انقلاب، به اهمیت انتخاب گفتمان واقعی انقلابی و روشنگری درباره گفتمان‌های انحرافی و دوقطبی‌های کاذب پرداخت و در زمینه مبانی وحدت و ائتلاف، مشارکت، همکاری و نقش جمعیت جانبازان در تحقق همگرایی و انسجام ملی تا رسیدن به فضای انتخابات نیز بحث و تبادل نظر شد.

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان در این جلسه پیشنهادهایی درباره حضور در مرقد امام خمینی (ره) در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مطرح کردند. 

همچنین برنامه‌ریزی کارگروه سیاسی- اقتصادی برای ملاقات جمعیت با شخصیت‌ها در موضوعات مهم جاری و انتخابات پیشنهاد و مقرر شد بر اساس فهرست مصوب جمعیت درباره شخصیت‌های سیاسی که جمعیت در هفته‌ها و ماه‌های آتی با آنها دیدار خواهد کرد، برنامه زمان‌بندی تنظیم شود.

با تصویب شورای مرکزی جمعیت جانبازان همچنین مقرر شد نخستین جلسه ستاد بین‌المللی بزرگداشت جانبازان شهید و جانبازان جبهه مقاومت در آینده نزدیک برگزار شود. 

انجام مقدمات تشکیل هسته اصلی شوراهای استانی با معرفی 20 تن از جانبازان و فرزندان آنها در چند استان دیگر کشور از جمله مصوبات این جلسه بود که مقرر شد در اسرع وقت پیگیری شود تا فعالیت در چند استان‌ تکمیل نشده در دوره جدید هر چه زودتر رسمیت پیدا کند.