به گزارش پارس نیوز،  در روزهای گذشته انتصاب کامبیز مهدی‌زاده داماد 33 ساله رئیس‌جمهور به‌ عنوان رئیس سازمان زمین‌شناسی و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقادات گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای مواجه شده بود.

کامبیز مهدی‌زاده (داماد رئیس‌جمهور)

رضا رحمانی وزیر صمت از این انتصاب دفاع کرده و  گفته که نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست و داماد رئیس‌جمهور را بر‌اساس شایسته‌سالاری به عنوان معاونش انتخاب کرده است.

وزیر صنعت تاکید کرده است: نسبت داشتن با یک شخصیت مهم جرم نیست و البته فاکتوری برای انتصاب او نیز نبوده است.

**تصویری از حکم وزیر صنعت برای داماد روحانی:

حالا، رضا انصاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این انتصاب معتقد است که داماد رئیس‌جمهور براساس شایسته‌سالاری در مسئولیت معاون وزیر صنعت انتصاب نشده و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت باید پاسخ‌گوی صدور چنین حکمی باشد.

وی با تأکید بر اینکه از دولت و وزرا انتظار داریم که در صدور احکام و به‌کارگیری افراد، اصل شایسته‌سالاری را مدنظر قرار دهند، اظهار داشت: بنده روز گذشته در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، مراتب اعتراض خود را نسبت به انتصاب داماد آقای روحانی به سمت معاون وزیر صنعت مطرح کردم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: آقای اکبریان رئیس این کمیسیون قول داده تا از آقای رحمانی برای حضور در کمیسیون و پاسخ‌گویی به سؤالات اعضا، برای انتصاب داماد آقای روحانی در سمت یکی از معاونت‌های این وزارتخانه توضیح دهد.

انصاری خاطرنشان کرد: قرار است فردا (سه‌شنبه، 27 آذر) وزیر صنعت در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و جهت پاسخ‌گویی به سؤالات تعدادی از اعضا و نمایندگان حضور یابد که ممکن است انتصاب داماد آقای روحانی به سمت معاون وی نیز، یکی از این سؤالات باشد.