به گزارش پارس به نقل از ایسنا، محمود احمدی نژاد در مراسم افتتاح طرح های عمرانی استان خراسان شمالی با تاکید بر ساختن ایران اظهار کرد: هنگامی که موضوع ساختن ایران مطرح می شود برخی خیال می کنند این بحث منحصر به انجام کارهای عمرانی و اقتصادی است در حالی که منظور از ساختن ایران به معنای برپا کردن جامعه متعالی، پیشرفته و سرشار از عدالت، ایمان و پاکی است.

وی افزود: این جامعه همانی است که خداوند از طریق انبیاء وعده آن را داده و انسانها را مأمور به برپا کردن آن کرده تا در آن همه مردم عزیز و با کرامت بوده و روابط میان انسانها بر اساس انصاف و عدالت باشد. این جامعه جامعه ای است که در آن فقر، تحقیر، یأس، کینه ورزی، برتری جویی و قدرت طلبی جایی نداشته و در آن حقیقت انسانها در صحنه است که رسیدن به آن از سویی نیاز به عمران و آبادانی و از سوی دیگر نیاز به توانمند شدن آحاد مردم دارد.

رییس جمهور با بیان اینکه ارزشهای الهی زمانی فرصت استقرار دارند که آحاد جامعه رشد یافته، توانمند بوده و احساس بزرگی کنند و عزتمند و با کرامت باشند، تصریح کرد: در جوامعی که اکثریت مردم در آن مستضعف و محروم هستند فرصتی برای برپا شدن احکام و ارزشهای الهی پیدا نخواهد شد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه امروز در جهان بسیاری از انسانها در فقر به سر برده و فرصت اندیشیدن به حقیقت الهی خود را ندارند، اظهار کرد: در غرب و اروپا اکثریت مردم تحت فشار بوده و همه امور آنها در اختیار عده ای خاص و اقلیتی محدود است و به خاطر اینکه مردم ضعیف هستند قادر به اعمال اراده در جامعه پیرامون خود نیستند و نمی شود در آنجا عدالت را اجرا کرد؛ چراکه امکانی در اختیار توده های مردم برای انجام این کار نیست.

وی با بیان اینکه" انقلاب اسلامی برپا شده تا توده های مردم را بزرگ شمارد و به آنها قدرت دهد تا بتوانند عدالت و ارزشهای الهی را در جامعه پیاده کنند" ، افزود: اقدامات عمرانی و اقتصادی برای توانمند کردن ملت است تا هیچ کس به خاطر ضعف مادی احساس حقارت نکند و این مأموریت انقلاب است.

رییس جمهور با بیان اینکه" هنر جامعه اسلامی این است که تصمیم گیری ها و سرمایه گذاری ها در آن به سمت بزرگتر کردن مردم باشد" ، اظهار کرد: ما در راه رسیدن به قله ها در ابتدای راه هستیم و همگان باید تلاش و همت کنند و در این مسیر هم دولت و هم قوای مختلف و هم آحاد مردم باید برای بزرگ شدن ملت، همت و اراده کنند.

احمدی نژاد خاطرنشان کرد: اگر ملت ها تصمیم بگیرند تا به کمال برسند و عدالت را در جامعه مستقر کنند خدا وعده داده تا برای آنها یاوری بفرستد که اگر جامعه بخواهد او خواهد آمد.

وی با بیان اینکه حوادث و اتفاقات گوناگون نباید ما را از هدف اصلی و نهایی خود که رسیدن به جامعه موعود است غافل کند، تصریح کرد: هر تصمیم و اراده ای که در جهت رسیدن به نقطه موعود باشد عزیز و ارزشمند است و خدا را شاکرم که ملت ایران از دیرباز با این فرهنگ آشنا بوده و پای آن فداکاری کرده و امروز هم به لطف این باور در جهان عزتمند بوده و با فرهنگ نبوی، علوی، حسینی و مهدوی آشناست و در همین مسیر قدم می گذارد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه طراحی ها و فشار دشمنان برای ممانعت از رسیدن ملت ایران و به تبع آن جامعه بشری به نقطه موعود است، گفت: این مشکلات در برابر حرکت تاریخی و الهی ملت ایران اهمیتی ندارد؛ چرا که این ملت مانند رودخانه ای بزرگ است و هیچ کس نمی تواند از حرکت آن جلوگیری کند.

احمدی نژاد اضافه کرد: ایمان دارم هر کس در حرکت ملت بخواهد خدشه ای وارد کرده و مانع تراشی کند، رودخانه عظیم ملت او را به کنار زده و هضم خواهد کرد. مطمئنا آینده روشن از آنِ ما و همه ملت های عدالت طلب جهان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه صحنه انتخابات در آینده پیش روی ملت ایران قرار دارد، گفت: من از کسانی هستم که از ابتدا به هوشمندی، ایمان و عظمت ملت ایران باور داشتم و معتقدم که ملت ایران ملتی است که در طول تاریخ همه مهاجمان را در خود هضم کرده و باقی مانده است و با هوشمندی خود همه صحنه ها را به نفع خود رقم خواهد زد.

رییس جمهور در ادامه تاکید کرد: مطمئناً ملت ایران در صحنه انتخابات آینده نیز بار دیگر با توکل بر خدا تصمیم شایسته را اتخاذ خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، پیش از سخنان رییس جمهور، نیکزاد وزیر راه و شهرسازی و احمدی بیغش استاندار خراسان شمالی گزارشی درباره طرح های عمرانی افتتاح شده، ارائه کردند.

طرح های عمرانی استان خراسان شمالی که در قالب پروژه های مهر ماندگار به اجرا درآمده است به طور همزمان مورد بهره برداری قرار گرفت.

در جریان سفر احمدی نژاد به استان خراسان شمالی و در مراسم افتتاح طرح های عمرانی این استان برخی از طرح های عمرانی اجرا شده در این استان که در قالب پروژه های مهر ماندگار به اجرا درآمده از جمله بهره برداری از ۱۰ هزار و ۴۰۷ واحد مسکن مهر در سطح استان خراسان شمالی مورد بهره برداری قرار گرفت.

از مجموع ۱۰ هزار ۴۰۷ واحد مسکن مهر در این استان ۷ هزار و ۸۴۹ واحد در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر و ۲ هزار و ۸۴۹ واحد دیگر نیز در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر شامل واحدهای مسکن خود مالک و مسکن مهر ۹۹ ساله است.

آبرسانی به شهرهای اسفراین، گرمه و جاجرم، احداث سه ساختمان اداری، احداث مرکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران، اخحداث و تجهیز بیمارستان فاروج، بهره برداری از سد گلول، بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی سد شیرین دره و آسفالت راههای روستایی بالای ۵۰ خانوار از جمله طرح هایی است که در قالب پروژه های مهر ماندگار در این مراسم و همزمان با سفر رییس جمهور به استان خراسان شمالی به بهره برداری رسید.