به گزارش پارس نیوز، حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اظهارات اخیر کرباسچی؛ دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی گفت: صحبت‌های اخیر او نشان از شکاف دو دیدگاه بین اصلاح‌طلبان است.

وی ادامه داد: گروهی از اصلاح‌طلبان معتقد به استفاده از عناصر کارآمد و موثر برای شهرداری تهران هستند، اما گروه دیگری اعتقاد دارند از عناصر جناحی و سیاسی برای اداره شهر تهران استفاده شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: گروه اول نگران ضعف کارآمدی مدیریت در شهرداری نسبت به زمان قالیباف هستند و ممکن است این مقایسه موجب کاهش سرمایه اجتماعی اصلاح طلبان شود و یقینا در انتخابات آینده تاثیر منفی در آرای آن‌ها می‌گذارد.

ترقی تصریح کرد: گروه دوم که معتقد به استفاده از عناصر جناحی و سیاسی هستند بیشتر به فکر در قدرت بودن و استفاده از فرصت قدرت در زمان حال هستند.

وی با بیان اینکه قطعا تضادی در درون اصلاحات پیدا شده است، اظهار کرد: دلیل اینکه آقای کرباسچی معتقد است که شهردار بهتری وجود داشته است، این است که حزب کارگزاران و سازندگی فقط سیاسی و جناحی انتخاب می‌کنند و در بین نیرو‌های جناحی آنان فردی که واجد شرایط باشد و از کارآمدی لازم برخوردار باشد، وجود ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه به نظر من اصلاح‌طلبان باید میدان را برای افراد قوی و مناسب‌تر بازتر کنند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد شورای شهر فردی را انتخاب کرده است که اطلاعاتش نسبت به شهرداری و توانمندی‌اش نسبت به حل مشکلات شهرداری مثل افراد گذشته است یعنی همان وضعیتی که شهرداران قبلی پروژه‌ها را تعطیل کردند و یا بسیاری از پروژه‌های عمرانی معطل مانده است و این نشان می‌دهد وضعیتی بهتر از گذشته وجود نخواهد داشت و این گروه در جناح خودشان شهردار بهتری ندارند.