به گزارش پارس ، به نقل ازایسنا، علی لاریجانی در گفت وگویی، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به مسلمانان تصریح کرد: خوشحالم که یکی از امور مهم کشور یعنی انتخابات در این ایام مبارک انجام می شود و سرنوشت کشور چه در انتخابات شوراها و چه انتخابات ریاست جمهوری در این ایام رقم می خورد.

انتخابات ستون اصلی نظام مردم سالار جمهوری اسلامی است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتخابات یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران است، تاکید کرد: در حکومت های مردم سالاری دینی، ستون اصلی انتخابات است و مشروعیت رفتار دولت به پشتوانه ای که در انتخابات دارد، برمی گردد و هم حضور در صحنه بین المللی تا حد زیادی به پشتوانه مردمی مربوط است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حال که همه مستحضر هستند وضع اقتصادی کشور احتیاج به تجدیدنظر جدی در رفتار حکمرانان دارد و همچنین گرفتگی هایی که در صحنه بین الملل وجود دارد، احتیاج به عملی شدن سازوکارهای دقیق تری برای مقابله با ستمی که غربی ها نسبت به ملت ایران می کنند دارد.

حضور پر قدرت مردم در انتخابات وضعیت معیشت مردم را بهبود می بخشد

وی با اشاره به دو موضوع مهم یعنی بحث معیشت مردم و سازوکارهایی برای بهبود شرایط و همچنین باز شدن رفتارهای بین المللی از این جهت که هم از حقوق ملت صیانت شود و هم از ستم غرب جلوگیری به عمل آید، افزود: این دو مسئله احتیاج به حضور پرقدرت مردم در صحنه انتخابات بیش از هر زمان دیگری دارد.

لاریجانی تصریح کرد: با حضور پرقدرت مردم در انتخابات هم شرایط درون تدبیر می شود و بهبود می یابد، به طوری که از این اوضاع گرانی و مشکلات بیکاری به شرایط متعادل در کشور می رسیم و هم در صحنه بین المللی تاثیرگذار است.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور یادآور شد: در صحنه بین المللی و در منطقه نگاه ها به رفتار انتخاباتی ایران است، چرا که در ۳ سال اخیر تحولاتی در منطقه رخ داد و دموکراسی در برخی از کشورهای منطقه به وجود آمد و ایران یکی از کشورهای مهمی بود که پس از انقلاب اسلامی این تفکر را دنبال کرد.

انتخابات باشکوه ایران به مردم مسلمان منطقه انرژی می دهد

وی ادامه داد: طبعاً این انتخابات می تواند در دادن انرژی به مسلمانان منطقه بسیار تاثیرگذار باشد، به طوری که پیگیر حقوق خود باشند و بر این اساس انتخابات هر چه با شکوهتر برگزار شود، هم در منطقه تاثیر می گذارد و هم در آبادانی و ساماندهی وضعیت کشور و همچنین از ظلمی که برخی از قدرتمندان در صحنه بین الملل به ایران می کنند، جلوگیری می کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشورمجلس نهم با بیان اینکه انتخابات فرصت مهمی برای ملت است که با رای خود انرژی جدیدی به انقلاب دهند، تاکید کرد: مشارکت باشکوه مردم هم برای انقلاب اعتبار و آبرو به همراه دارد و هم در صحنه منطقه ای تاثیرگذار خواهد بود.

مردم با حضور آگاهانه در انتخابات دریچه نویی برای آیندگان باز کنند

لاریجانی یادآور شد: ملت عزیز ایران با توجه به اقداماتی که در رادیو و تلویزیون برای دادن اطلاعات درباره نامزدها انجام شد و زمینه شناخت عقاید و عملکرد نامزدها را برای مردم فراهم کرد، ضروری است از سر آگاهی و با تحقیق در انتخابات حضور یابند تا دریچه نویی را برای آینده خود و آیندگان باز کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی که با خانه ملت گفت وگو کرده است، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه انتظار داریم در دولت جدید روابط دو قوه مجریه و مقننه به چه ترتیبی برقرار شود، گفت: ما مشتاقیم هر چه سریع تر دولت جدید که دارای پشتوانه مردمی خوبی است، شکل گیرد و قطعاً مجلس در این زمینه کمک جدی خواهد کرد که دولت جدید سریعاً سامان پیدا کند.

معیشت و اشتغال در اولویت کار دولت یازدهم باشد

لاریجانی ادامه داد: مخصوصاً مصّر هستیم که مسئله معیشت و اشتغال مردم در اولویت کار باشد، اگر چه طبعاً ابتدای کار دولت جدید احتیاج است که کابینه دولت رأی اعتماد از مجلس بگیرد و بر این اساس انتظار مجلس شورای اسلامی از دولت جدید این است که افراد ورزیده، باتجربه و متخصص در وزارتخانه ها به کار گماشته شوند.

وی افزود: مجلس هم با توجه به وجود افراد متخصص و صاحب نظر آمادگی دارد به این موضوع توجه تام داشته باشد تا مسائل و مشکلات مردم سریع تر حل شود.

دولت جدید بر اساس اقتصاد مقاومتی انرژی ها را به سوی تولید سوق دهد

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: به ویژه اینکه در حال حاضر احتیاج است که نگاه رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی مبنا قرار گیرد و با توجه به رونق تولید داخل، کشور سامان پیدا کند.

لاریجانی ادامه داد: البته تاکید بر اقتصاد مقاومتی و رونق تولید نباید در حد لفظ باشد بلکه باید سازوکارهایی به وجود آید تا زمانی که دانشجویان فارغ التحصیل شدند، بتوانند انرژی های خود را به سمت تولید در داخل کشور سوق دهند.

رئیس نهاد قانونگذاری تصریح کرد: امیدواریم پس از انتخابات افراد صاحب نظر، باتجربه و متخصص در امور انتخاب شوند و مجلس نیز رایزنی هایی خواهد داشت تا با کمک دولت جدید مشکلات فعلی از دوش مردم برداشته شود.