به گزارش پارس نیوز، 

امیر دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) در چهارمین مراسم تحلیف و اعطای سردوشی دانش‌پژوهان آموزشگاه‌های ارتش در مرکز آموزش جوادالائمه (ع) نزاجا گفت: ماموریت ارتش دفاع از تمامیت ارضی، حفظ استقلال و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و این ماموریت در بالاترین درجه قداست و اهمیت قرار دارد.

وی با بیان این که مسیر خدمت در ارتش با افتخار و اقتدار است، افزود: تمام مشاغل در جامعه از اهمیت برخوردارند اما دفاع از تمامیت ارضی افتخاری برای جوانان محسوب می‌شود.

رئیس ستاد ارتش تاکید کرد: ارتش برای انجام ماموریت خود نیازمند نیروی انسانی توانمند و قدرتمند است. نیروی انسانی توانمند می‌تواند پویایی و تحرکی ایجاد کند که مایه افتخار و اقتدار باشد.

امیر دریادار سیاری گفت: سازمانی موفق می شود که از نیروی انسانی با نشاط و پرانرژی برخوردار باشد. ایمان، دانش و روحیه سلحشوری از ویژگی های خاص نیروی انسانی توانمند است.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس با تکیه بر ایمان و شهادت طلبی مقابل دشمنی که از شرق و غرب حمایت می‌شد، پیروز شدیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر این که تهدیدات امروز با تهدیدات گذشته و دوران دفاع مقدس متفاوت است، گفت: سلاح و تجهیزات جنگی امروز هوشمند شده‌اند و علم و دانش می‌تواند ما را به سلاح های مورد نیاز برای مقابله با دشمن تا دندان مسلح برساند.

باید تجهیزات جدید بسازیم و از آنها استفاده کنیم

امیر دریادار سیاری تاکید کرد: باید مسیر علم و دانش را ادامه دهیم و سلاح های روز را بشناسیم، زیرا جنگ امروز جنگ علم، اقتدار و تاکتیک های جدید است.

وی با بیان این که نیاز مبرمی به افزایش سطح‌ توانمندی‌های علمی و صنعتی داریم، افزود: باید تجهیزات جدید بسازیم و از آنها استفاده کنیم. علاوه بر ایمان باید توانمندی های علمی خود را افزایش دهیم‌ تا از دشمنان عقب نمانیم.

امیر دریادار سیاری عنوان کرد: سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید روحیه ضداستکباری داشته باشد، رجزخوانی کند و از آمادگی‌ جسمانی بهره‌مند شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به لطف جوانان سلحشور، می‌تواند مقابل هر دشمنی قدعلم کند و سطح بالای توان رزمی جمهوری اسلامی ایران را نشان دهد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش یادآور شد: بالابودن این توان رزمی، توان بازدارندگی کشور را نشان می دهد و تا زمانی که این اقتدار وجود داشته باشد، هیچ دشمنی فکر تجاوز به ایران را نمی‌کند.

وی با تاکید بر این که اگر صلح، امنیت و استقلال می خواهیم باید هر روز آماده جنگ باشیم، افزود: توسعه کشور در سایه امنیت محقق می شود و این امنیت تنها با اقتدار نیروهای مسلح به وجود می آید.