به گزارش پارس به نقل از مهر، آیت الله مرتضی مقتدایی شامگاه سه شنبه در مجمع طلاب و فضلای قمی حوزه علمیه قم که در مدرسه آیت الله العظمی گلپایگانی برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه اظهار داشت: دلیل اصلی تحریم هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته دشمنی با اسلام است.

وی تصریح کرد: جهان استکبار هیچ کدام از شیعه و سنی را قبول ندارد و به دنبال ازبین بردن همه مذاهب اسلامی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه بیان داشت: استکبار از اسلام سیلی محکمی خورده و بیداری اسلامی که از انقلاب اسلامی ایران منشاء گرفته است موجب شده دشمن بیشتر خشمگین شود.

وی با اشاره به اشتیاق بیش از حد جوانان برای اعزام به جبهه ها در دوران دفاع مقدس یادآور شد: برخی از این جوانان که شرایط اعزام را نداشتند هر طور شده مسئولان را برای ثبت نام راضی کنند، امروز هم این رویه وجود دارد و دشمن با دیدن این صحنه ها خشمگین می شود.

آیت الله مقتدایی ادامه داد: دشمن به دنبال این است که با ابزارهای گوناگون از جمله تحریم ها که به قول خودشان شکننده است، ملت را از حضور در انتخابات منصرف کنند، در حالی که با خواست خداوند متعال حضور حداکثری مردم در صحنه دشمن را مایوس می کند.

وی تأکید کرد: حضور گسترده، پرشور و مقاومتی مردم در عرصه انتخابات به یقین گامی برای شکست دادن دشمنان است.

نماینده مجلس خبرگان رهبری عنوان داشت: برخی کارشناسان و مسئولان ارشد اسرائیل و غرب می گویند انتخابات تغییری در وضعیت ایران ایجاد نمی کند، مقام معظم رهبری حاکم است و مردم ایران هم از او تبعیت می کنند.

وی با بیان این که روحانیان و حوزویان موظفند مردم را نسبت به حماسه سازی تشویق کنند، گفت: یکی از نتایج حضور گسترده در انتخابات عزت اسلام و اقتدار نظام در عرصه بین المللی است.

آیت الله مقتدایی ابراز داشت: به گفته امام خمینی (ره) ما هرچه داریم از اسلام، مساجد و روحانیت است، روحانیت شیعه در طول تاریخ همواره مردم را به وحدت، همدلی و دفاع از ارزش های اسلامی دعوت کرده اند.

جزئیات حمایت جامعه مدرسین از ولایتی

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با حمایت اکثریت اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از آقای ولایتی گفت: علمای شهرستان و حوزویان زیادی از سراسر کشور به دنبال نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بودند. آقایان جامعه مدرسین به دلیل تقاضای زیاد به این نتیجه رسیدند که از اعضای جامعه مدرسین یک نظرخواهی صورت بگیرد و همان نظرات را برای مردم اعلام کنند.

نائب رئیس جامعه مدرسین تصریح کرد: با اینکه برای اعلام رسمی مطلبی از سوی جامعه مدرسین باید ۱۴ نفر به آن رأی دهند، ۱۵ نفر از اعضای جامعه حمایت خود را از آقای ولایتی اعلام کردند.

وی افزود: بنابراین این نظر جامعه بوده و اعلام شد و اگر روزی صلاح ببینیم امضای افراد را منتشر خواهیم کرد.

حمایت از کاندیداهای ائتلاف بزرگ پیروان امام و رهبری

آیت الله مقتدایی در ادامه انتخابات شوراهای اسلامی شهر قم را مورد توجه قرار داده و گفت: شهر قم بحمد الله یک شهر نمونه است مردم آن هم نمونه و متدین و انقلابی هستند. مردم قم ولایی و علاقمند به روحانیت هستند.

امیدواریم همه در انتخابات شوراها شرکت کنند و به افراد کارشناس و لایق و علاقه مند رأی دهند.

آیت الله مقتدایی افزود: اکنون این افرادی که کاندیداهای ائتلاف بزرگ پیروان امام و رهبری هستند، مجموعه ای که مورد اعتمادند، در مورد آنها تحقیق کرده اند و آنها را برگزید ه اند، در این لیست افراد متخصص و کارشناس و متدین وجود دارند و امیدواریم مردم در انتخابات شوراها، شورایی لایق شأن قم انتخاب کنند.