به گزارش پارس به نقل از مهر، سردار اسماعیل احمدی مقدم در حاشیه سفر خود به استان خراسان جنوبی صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: خوشبختانه تا امروز که روز پایانی تبلیغات انتخابات است ستادهای انتخاباتی در کمال رعایت قانون و نظم و آرامش اجتماعات خود را برگزار کرده اند.

وی عنوان کرد: با تلاش همکاران نیروی انتظامی بسیار امن این مراسمات برگزار شد و هر جا که نیاز به حضور نیروی های پلیس برای برقراری نظم و امنیت بوده با اعلام ستاد ها نیروهای ما حضور داشته است.

سردار احمدی مقدم افزود: امروز هم ما تلاش می کنیم که شور اجتماعی برای خلق یک حماسه بزرگ وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه دشمن همیشه به دنبال حاشیه آفرینی در کشور ماست، بیان کرد: اما خوشبختانه با مراقبت مرزبانی، نیرهای امنیتی و اطلاعاتی و ارتش و سپاه هیچ حادثه خاصی که مرتبط با انتخابات باشد در مرزها ی کشورنداشته ایم.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال" سال حماسه سیاسی و اقتصادی" گفت: حماسه سیاسی مقدمه آن آغاز شده که مظهر آن در انتخابات است.

سردار احمدی مقدم ادامه داد: تمام شاخص های نشان می دهد مردم حضور خوبی در پای صندوق های رای خواهند داشت و این تا حدی می تواند حماسه سیاسی را آغاز خوبی باشد.

وی تصریح کرد: حماسه سیاسی باید موجب مایوس کردن دشمنان و خودباوری و امیدواری مردم باشد.

وی با بیان اینکه حماسه اقتصادی هم مقدمه آن حماسه سیاسی و وحدت مسئولان است، اظهارداشت: کشور ما دارای منابع انسانی و طبیعی زیادی است و با مدیریت و تلاش می توانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

تقویت مرز سراوان در سال جاری

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه تقویت مرزهای از ابتدای برنامه چهارم آغاز شده است، اظهارکرد: خلاء های مرزی باید تا پایان برنامه پنجم توسعه پوشانده شود.

وی بیان داشت: در حوزه زمینی جاهایی را داریم که با مسافت های طولانی و مسیر های جغرافیایی بسیار سخت راه نداشتیم که الان راهسازی و استقرار واحدهای مرزی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه حوزه سیستان و بلوچستان یکی از معابر مواد مخدر، عابران غیر مجاز، کالای قاچاق و تروریست ها است، ادامه داد: امسال تمرکز را در این حوزه گذاشته ایم و انشاالله امسال باقی مانده مرز زمینی سراوان را تحت پوشش می دهیم.

وی گفت: تلاش های مهندسی برای بستر سازی استقرار واحدهای مرزی در این مرز در حال انجام است.

سردار احمدی مقدم بیان کرد: در مرزهای آبی نیز حضور تقویت شده دو برابری نسبت به امروز را خواهیم داشت که شناورها و امکانات دریایی خریداری شده و به زودی ناوگان ما می پیوندد.

آمار جرایم خشن در خراسان جنوبی تک رقمی است

وی در ادامه نیز با اشاره به اینکه خراسان جنوبی امن ترین استان از نظر مردم در سال گذشته بود، تصریح کرد: آمار و ارقام تائید کننده احساس مردم است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه روز انه ۱۰ فقره سرقت در این استان از ابتدای امسال داشته ایم، گفت: حدود هفت فقره از این سرقت های خرد و بسیار ناچیز بوده است.

سردار احمدی مقدم اظهارکرد: آمار جرایم خشن از جمله گروگان گیری، سرقت مسلحانه و تجاوز به عنف در خراسان جنوبی تقریبا صفر و یا تک رقمی است.

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته این استان دستخوش مشکلات امنیتی عدیده ای بود، گفت: الان این استان امن ترین استان کشور است.