محمدرضا خباز نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پارس با اشاره به کناره گیری حداد عادل و عارف از انتخابات در رابطه با آرایش انتخاباتی پیش رو گفت: شرکت در انتخابات نه تنها تکلیف بوده که حقی بر گردن افراد است لذا افراد با حضور خود در انتخابات باید حق شرکت در انتخابات را اثبات کرد.

وی با اشاره به آرایش جدید انتخاباتی کاندیداها اظهار داشت: آرایش جدید کاندیداها آرام آرام به سمت یک انتخابات حماسی گام بر می دارد که این امر در راستای خلق حماسه سیاسی و تحقق بیانات مقام معظم رهبری است.

خباز با بیان اینکه آرایش جدید سیاسی می تواند انتخابات را در مرحله اول به اتمام برساند تصریح کرد: بنده معتقدم آقای روحانی قدرت کسب آرای بیشتر از بین سایر کاندیداها را داشته و می تواند پیروز انتخابات باشد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در رابطه با ائتلاف بر سر روحانی با محوریت نظرات خاتمی تشریح کرد: بنده به دلیل اینکه در جلسات اجماع بر روی آقای روحانی حضور نداشتم تنها می توانم نسبت به نصمیمات قبلی آقای خاتمی اظهار نظر کنم.

خباز ادامه داد: نظرات خاتمی مطمئناً به علاوه ی شایستگی مدیریتی مطلوب کاندیدای مدنظر به هماهنگی این کاندیدا با سایر قوا معطوف می شود که این فرد به چه میزان می تواند با ادبیات خاص خود با نهادهای زیر نظر رهبری، از جمله مجلس، قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر گروه های مؤثر کشور در تعامل باشد.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کاندیداها بعد از رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری باید تعامل خود را با سایر ارگانهای نظام هماهنگ کنند خاطرنشان کرد: تعامل هم در جایگاه داخلی و هم در جایگاه خارجی مستلزم هماهنگی ریاست جمهوری با سایر قواست.

خباز در پایان افزود: تنها ویژگی تعاملانه ی روحانی بعلاوه ی سایر ویژگی ها بود که توانست تصمیم خاتمی مبنی بر اجماع بر روی روحانی را محقق کند.