به گزارش پارس ، به نقل ازتسنیم، محمد خزاعی با اشاره به روند آماده سازی شعبه های رأی گیری برای مشارکت پرشور ایرانیان مقیم آمریکا گفت: با توجه به تمرکز جمعیت هموطنان، اختلاف مسافت و دوری راه، تلاش کرده ایم زمینه مشارکت حداکثری هموطنان در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری فراهم شود.

وی افزود: از دفتر حفاظت منافع کشورمان در واشنگتن نیز خواسته شده است هماهنگی های لازم را در مناطق مختلف آمریکا به عمل آورد و خوشبختانه حدود ۲۰ شعبه اخذ رأی برای روز جمعه آینده ایجاد شده است.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد بیشترین تمرکز استقرار صندوق های رأی گیری را در ایالت کالیفرنیا با شش حوزه اخذ رأی خواند و گفت: در نیویورک، نیوجرسی و ایالت های مریلند، واشنگتن و ویرجینیا که محل تمرکز بیشتر ایرانیان است، شعبه های رأی گیری به تناسب ایجاد می شود.

وی افزود: در تگزاس نیز دو شعبه اخذ رأی خواهیم داشت و در روزهای باقی مانده در صورت نیاز نیز چند شعبه دیگر با توجه به امکانات فراهم خواهد شد.

خزاعی گفت: خوشبختانه تا این لحظه با مشکلی برای برپایی شعبه های رأی گیری مواجه نبوده ایم و هموطنان مقیم آمریکا می توانند با آرامش و امنیت در محل استقرار صندوق های رأی حضور یابند و رأی خود را به صندوق بریزند.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد با اشاره به راه اندازی دو پایگاه اطلاع رسانی از سوی دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن گفت: اطلاعات دقیق مربوط به حوزه های رأی گیری و اسناد و مدارکی که هموطنان باید همراه داشته باشند در این دو پایگاه ارائه شده و هموطنان می توانند با مراجعه به آن، اطلاعات لازم را اخذ کنند.

خزاعی در بخش دیگری از این مصاحبه، شرکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری را پشتوانه محکمی برای دیپلماسی کشور در عرصه منطقه ای و بین المللی دانست.

وی افزود: مشارکت حداکثری ملت ایران در انتخابات در چگونگی پیگیری منافع ملی کشورمان در عرصه های بین المللی مؤثر است و جامعه بین المللی از نزدیک روند انتخابات را رصد می کند.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد تأکید کرد: بدون تردید این انتخابات نه تنها تأثیرات بین المللی و منطقه ای دارد، بلکه بر گسترش گفتمان جمهوری اسلامی ایران در جامعه بین المللی نیز تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: از منظر بین المللی به ویژه در سازمان ملل متحد، جامعه بین المللی با دقت، مسائل مربوط به ایران و به ویژه انتخابات ریاست جمهوری را زیر نظر دارد.

خزاعی تأکید کرد: بسیار واضح است که رئیس جمهوری که با پشتوانه قوی انتخاب شود، می تواند در تعاملات بین المللی، مذاکرات با کشورهای مختلف، سازمان ها و محافل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بین المللی بسیار قوی تر ظاهر شود و در دفاع از منافع ملی کشور و حقوق ملت ایران از موضع محکم تری گام بردارد.

وی افزود: بی تردید نحوه و کیفیت مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری بر مذاکرات ایران در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی و اموری که به سرنوشت کشور مربوط است، اثر دارد و بر همین اساس می بینیم در آمریکا، انتخابات ایران و حتی مناظره نامزدها به طور کامل رصد می شود.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد با اشاره به انتشار گزارش و تحلیل های مختلف در رسانه های آمریکایی درباره اظهارات نامزدها و مسایل انتخابات ایران گفت: انتخابات در جمهوری اسلامی ایران که شاخص ترین نمونه ظهور حکومتی مبتنی بر دموکراسی در منطقه ماست، بسیار مورد توجه ناظران بین المللی است.

وی افزود: بی تردید، قوت و سطح مشارکت مردم در این انتخابات بر موقعیت بین المللی کشور تأثیرگذار است و همزمان به کاهش فشارهای خارجی کمک می کند، زیرا مشارکت بیش از ۵۰ درصدی ملت و مقایسه آن با کشورهای اروپایی یا حتی آمریکا، تأثیر زیادی در ارتقای جایگاه جهانی جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

خزاعی گفت: علاوه بر اهمیت سطح مشارکت، این که در جمهوری اسلامی ایران همه نهادها، به ویژه ریاست جمهوری و مجلس بر آرای مردم استوار است، نمونه ای بی بدیل است که در بسیاری از کشورهای منطقه شاهد آن نیستیم.

نماینده کشورمان نزد سازمان ملل متحد با تأکید مجدد بر اهمیت و تأثیر منطقه ای و فرامنطقه ای انتخابات روز جمعه گفت: این مشارکت حداکثری، دیگر کشورهای منطقه را که حکومت های غیرمردمی دارند، به سمت مردم سالاری مبتنی بر تعالیم اسلام سوق می دهد و در بیداری اسلامی در منطقه مؤثر خواهد بود.

خزاعی در پایان ابراز امیدواری کرد: حضور پرشور مردم در حوزه های اخذ رأی در روز جمعه بیست و چهارم خرداد، حماسه سیاسی جدیدی خلق شود.