به گزارش پارس نیوز، 

جلسه هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز شنبه 17 آذر ماه در تهران برگزار شد. 

آیت الله سیداحمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: با توجه به سیاست های کلی انتخابات ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس خبرگان آماده و موادی از این طرح  در اجلاسیه های گذشته به تصویب رسیده و بررسی دیگر بندها به اجلاس بعد موکول شده است .

آیت الله سیداحمد خاتمی با اشاره به جلسه عصر امروز  هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: ادامه بررسی طرح قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اجلاس اسفندماه در دستور کار اجلاس است. شرایط نام نویسی نامزدها و اینکه نامزدها باید چه ویژگیهایی داشته باشند بخشی از موارد مرتبط به قانون انتخابات مجلس خبرگان است که در باره آنها تجدیدنظر و در اجلاسیه خبرگان به رای نهایی گذاشته می شود .

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در جلسه امروز زمان اجلاس بعدی مشخص شد گفت: 27 دی ماه جلسه مشترکی بین هیئت رئیسه مجلس خبرگان و روسای کمیسیون ها برگزار می شود و اجلاس  آینده نیز 21 و 22 اسفند برگزار خواهد شد.

خاتمی درباره دغدغه اعضا در خصوص مسائل کلان کشور نیز گفت: در این جلسه تاکید شد که باید مراقب دسیسه های دشمنان در مقطع کنونی بود دسیسه هایی که درصدد ایجاد ناامیدی در مردم و تضعیف نهادهای قانونی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: اعضای مجلس خبرگان درباره مسائل کشور به ویژه مسائل اقتصادی دغدغه دارند و در همین زمینه از هدایت مسائل کلان کشور از سوی مقام معظم رهبری بویژه تشکیل شورای عالی هماهنگی سران قوا و نیز موضوع نظارت به ویژه در دادن مجوز به رئیس قوه قضائیه قدردانی کردند.

خاتمی در پایان گفت: ده نفر از اعضای مجلس خبرگان پیشنهادی به هیئت رئیسه داده اند که از این پس در پایان هر اجلاس علاوه بر بیانیه، قطعنامه هم صادر و روی یک موضوع تمرکز و از دستگاه ها مطالبه گری شود که این طرح در جلسه امروز جهت بررسی بیشتر به کمیسیون داخلی مجلس خبرگان ارجاع شد.