به گزارش پارس ، فارس به نقل از پایگاه خبری « پانوراما الشرق الاوسط» ، جبهه تروریستی النصره در جنایتی جدید ده ها شهروند سوری را در حطله دیر الزور کشته و جسد های آنها را مثله کرد.

این اقدام تروریست ها در واکنش به پیروزی ارتش سوریه در القصیر و انتقام از شیعیان حامی حکومت در شرق سوریه روی داده است.

سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه تأکید کرد که تروریست ها ۶۰ مسلمان شیعه را در این منطقه به قتل رسانده اند که منجر به ایجاد حالت رعب و وحشت در میان مردم شده و تعداد زیادی از آنها از خانه های خود فرار کرده اند.

تروریست ها با شعار « یا لثارات القصیر» اقدام به آتش زدن حسینیه ها و کشتن شیعیان این منطقه کردند و همچنین به خانواده رهبر دینی شیعه این منطقه تجاوز کرده و سه دختر وی را پس از تجاوز در ملاء عام به قتل رسانده و نیز خود وی را ربودند.

این منطقه ۲۰۰۰ شیعه دارد که سالهای طولانی در کنار دیگر مذاهب و ادیان به صورت مسالمت آمیز زندگی می کردند.

تروریست ها که فیلمی از جنایت خود منتشر کرده اند گویشی غیر سوری دارند و در این فیلم با توهین به شیعیان به شیعیان کویت نیز به دلیل حمایت از مردم سوریه هشدار می دهند و از اهل تسنن این کشور می خواهند شیعیان کویت را قتل عام کنند.

بسیاری از تروریست هایی که در قالب جبهه النصره در سوریه حضور دارند از کشورهای عربی دیگر از جمله عربستان و لیبی با حمایت قطر و ریاض به سوریه آمده اند و پیشتر نیز سابقه حضور در افغانستان و عراق را داشته اند.

تروریست ها بسیاری از زنان این منطقه را به عنوان اسیر ربوده اند و کلیساها، مساجد و حسینیه های حطله را ویران کرده و آتش زده اند.

این تجاوز در پاسخ به پیروزی های ارتش سوریه در القصیر بوده که از دید کارشناسان نشانگر عجز و ناتوانی تروریست ها در مقابله با ارتش و نیروهای مردمی است.

ارتش سوریه در نبردی که دو هفته به طول انجامید موفق شد شهر مرزی القصیر را که به مدت یک سال به پایگاه تروریست ها و شاهراه قاچاق سلاح و نیروی آنها تبدیل شده بود باز پس گیرد این عملیات ضربه سنگینی به تروریست ها وارد کرده است.