به گزارش پارس به نقل از مهر، صادق زیباکلام که شامگاه سه شنبه برای حمایت از حسن روحانی به اهواز سفر کرده است، در نشست خبری در خصوص تردید بعضی از اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات عنوان کرد: این را بدانیم اگر افراد اصلاح طلب در انتخابات شرکت نکنند و رای ندهند و به عبارتی انتخابات را تحریم کنند به طور غیر مستقیم به رئیس جمهور شدن سعید جلیلی کمک کرده اند.

وی افزود: این تردید در اصولگرایان وجود ندارد زیرا بیشتر اصولگرایان بی توجه به اینکه چه اتفاقاتی در هشت سال گذشته افتاده است در انتخابات شرکت می کنند و رای دادن به کاندیداهای خود را یک تکلیف می دانند و هیچ عذر و بهانه ای برای رای ندادند نمی آورند.

زیباکلام در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا این گفته محمدرضا عارف در مورد اینکه انصرافشن به نفع حسن روحانی نبوده است را تائید می کنید، اظهار کرد: ائتلاف اصلاح طلبان زلزله بزرگی برای طیف اصولگرایان بوده است و خواسته اصولگرایان این بود که این ائتلاف صورت نگیرد که این اتفاق نیفتاد و این ائتلاف شکل گرفت.

وی ادامه داد: اگر این صحبت را محمدرضا عارف عنوان کرده باشد بسیار درست گفته و اگر بگوید حسن روحانی یک اصلاح طلب نیست و نبوده است نیز درست می گوید.

زیباکلام در خصوص مشکلات اقتصادی کشور عنوان کرد: اقتصاد کشور ما یک اقتصاد دولتی است و همه اقتصاددانان کشور می گویند که هزینه تولید در کشور بالاست ولی به علت اینکه این اقتصاد دولتی است هزینه های تمام شده بیشتر از تولیدات کشور است.

وی افزود: تلاش آیت الله هاشمی رفسنجانی در دولت سازندگی بر این بود که یک طرح اقتصادی را که در کشورهای نظیر ترکیه و مالزی جواب داده است را در کشور پیاده کنند اما با توجه به دلایلی که وجود داشت نتوانست این طرح را اجرا کند.

زیباکلام در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه به گفته خود شما آیت الله هاشمی رفسنجانی با توجه به یک سری دلایل نتوانستند که مشکلات اقتصادی را در کشور حل کند حال چه تضمینی وجود دارد که حسن روحانی بتواند این مشکلات را از میان ببرد، تصریح کرد: در این زمینه هیچ تضمینی وجود ندارد به این دلیل که نیروهای که در دولت سازندگی برای پیاده کردن این سیستم مقاومت کردند و نگذاشتند اقتصاد از اداره دولت خارج شود، در حال حاضر نیز وجود دارند و اگردر طول این چند سال قدرت آنها بیشتر نشده باشد کمتر از قبل نیست.

وی در خصوص برنامه هسته ای حسن روحانی گفت: اساس تفکر در خصوص پیشبرد برنامه هسته ای به گونه ای نخواهد بود که همه دنیا در مقابل کشور ما قرار بگیرد و ما نمی گذاریم که ملت ایران هزینه های سنگینی را در این خصوص بپردازند و همچنین سیاست های ما در بحث هسته ای همه سیاست خارجی ما نیست.

زیباکلام با بیان اینکه یک ناباوری کلی در کشور وجود دارد و بعضی از مسئولان نیز اگر بخواهند حقیقتی را دریابند اخبار شبکه بی بی سی را نظاره می کنند، عنوان کرد: بسته بودن فضای سیاسی کشور و نبودن گردش آزاد اطلاعات در ایران، باعث به وجود آمدن توهماتی شده است.

وی با تاکید بر این امر که انصراف حداد عادل معادله انتخابات را برهم نزده است، گفت: انصراف حدادعادل چیزی را عوض نکرد زیرا ایشان رای جدی و مهمی نداشت.

زیباکلام با اشاره به این نکته که رادیو و تلویزیون با سعید جلیلی و علی اکبر ولایتی است، افزود: ما نباید از رادیو و تلویزیون انتظار داشته باشیم که اگر یک اتفاق ناخوشایند برای محمدرضا عارف یا حسن روحانی پیش بیاید نشان ندهند.

وی در خصوص حوادث ۸۸ گفت: برای اینکه به این نتیجه برسیم که در انتخابات سال ۸۸ تقلبی صورت گرفته است یا نه باید یک روزی بالاخره به این مسائل پرداخته شود.

زیباکلام افزود: اشکال این قضیه این است که به افرادی که مدعی تقلب هستند تریبونی داده نمی شود تا حرف خود را بزنند و فقط صحبت های جناح پیروز به تصویر کشیده می شود.