به گزارش پارس به نقل از ایسنا، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در همایش سراسری زنان ولایتمدار که درموسسه آموزشی و پ‍ وهشی امام خمینی برگزار شد، افزود: تمام کارشناسان دوست و دشمن تحریم را باعث پیشرفت ایران می دانند.

وی با اشاره به دوران سخت هشت سال دفاع مقدس، اضافه کرد: کسانی که قصد مذاکره با کدخدا و قصد برداشتن تحریم ها را دارند به چه قیمتی می خواهند این کار را انجام دهند؟ درحالی که ملت ایران شرایط سخت تر از تحریم ها را نیز گذرانده اند.

رییس موسسه امام خمینی، گفت: ارزش شرکت در انتخابات زمانی برابر با هشتاد سال عبادت خواهد بود که بدانید در چه جبهه ای هستید و نباید کسانی را خوشحال کنید که سازش با آمریکا را اعتدال می دانند و ارزش های اسلامی را به فراموشی سپره اند.

مصباح یزدی، با بیان این که اگر تفکر مذاکره با کدخدا راه حل تحریم و مشکلات گرانی است، ادامه یابد؛ آموزه ها و ارزش های اسلامی به فراموشی سپرده می شود، اظهار کرد: اگر تنها به مشکلات اقتصادی، گرانی و تورم توجه شود، ما در حال باختن هستیم و تیشه به ریشه اسلام زده می شود.

وی با بیان این که امروز پس از گذشت سه دهه از انقلاب کسانی که بنام مکتب امام خمینی (ره) این حرف ها را می زنند ناآگاهانه یا آگاهانه آخرت خود را بخاطر دنیا به آتش می کشند، اظهار کرد: اگر این تفکر غالب و حاکم بر کشور شود، در اسلام، جانبازی و فداکاری جایی نخواهد داشت.

این استاد حوزه علمیه قم، افزود: کسانی که افتخار می کنند که دیپلمات هستند به چه قیمتی می خواهند با آمریکا مذاکره کنند و تکلیف انقلاب و اسلام چه می شود؟ ملت ایران این همه مشکلات را تحمل کرده اند فقط برای اینکه کار تولید شود و نان ارزان؟

وی با بیان این که تا چه زمان این غفلت و نادانی ها می خواهد ادامه یابد؟ تصریح کرد: خدای جبهه و خدای اقتصاد، سیاست، حوزه و دانشگاه تفاوتی ندارد؛ چراکه خدایی که مشکل ما را در جبهه حل کرد اگر به دستورات او عمل کنیم می تواند مشکل اقتصادی ما را حل کند.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ، اظهار کرد: قصد سیاه نمایی ندارم، ولی منحنی ارزش های اسلامی در معرض نزول است و باید مردی پیدا شود که این منحنی را صعودی کرده و هر روز یک قدم به سمت جلو در حرکت باشد.

مصباح یزدی اضافه کرد: توقع نیست که یک روزه همه مشکلات حل شود این توقع خام و جاهلانه است، ولی مهم این است که منحنی صعودی باشد.

وی اساس فرهنگ اسلام را عمل به وظیفه هایی که خداوند برای انسان تعیین کرده دانست و افزود: ما باید با شرکت و حضوری گسترده در انتخابات درصدد این باشیم که به وظیفه شرعی و دینی خود عمل کنیم و به فکر اطاعت از خدا باشیم.

این استاد حوزه علمیه قم، با بیان این که شرکت در انتخابات یکی از لحظاتی است که اگر درست انتخاب کنیم ثواب آن برتر از هشتاد سال عبادت است، گفت: باید این موقعیت غنیمت شمرده شود و بادقت فردی را انتخاب کرد که بتواند خدمات گسترده ای برای محرومان و مستضعفان انجام و اسلام را در سراسر دنیا گسترش و نشر دهد.

مصباح یزدی با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) مبنی بر این که هرچه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید، تصریح کرد: چگونه می توان امروز حرف کسانی را که از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده اند مبنی بر آشتی و مذاکره با آمریکا پذیرفت؟ چطور می توان این دو حرف را با یکدیگر مقایسه کرد؟

وی افزود: این حرف ها برای علاقه به دنیا و مقام است؛ درحالی که بیانات رهبر کبیر انقلاب منشا و ارزش اسلامی دارد و این چیزی است که انسان را از حیوانات دور و به انسانیت و فرشتگان نزدیک می کند.