به گزارش پارس نیوز، عبدالله عبدالملک در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که مقاومت در یمن ادامه پیدا کرده و ما در برابر متجاوزان کوتاه نخواهیم آمد و عقب‌نشینی نمی‌کنیم، افزود: آنچه که مردم یمن را آزار می‌دهد سکوت جامعه جهانی در برابر جنایت‌های رژیم آل سعود و همپیمانانش است.

وی که حزبش از همپیمانان انصارالله یمن است، در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد در پی فشار افکار عمومی عربستان سعودی تمایل دارد که با ایجاد آتش‌بس در منطقه موافقت و به نوعی صلح کنند، اظهار کرد: این برای اولین‌بار نیست که آنها خواهان آتش بس می‌شوند. آنها می‌خواهند در جریان آتش بس آرایش نظامی خود را دوباره تنظیم کنند.

عضو حزب مستقبل‌العداله یمن با بیان این‌که این اظهارنظرها بیشتر یک جنگ روانی است و آنها به دنبال خسته کردن جریان مقاومت هستند، در پاسخ به این سوال که به نظر وی فشار افکار عمومی چقدر می‌تواند باعث شود که عربستان سعودی مجبور به عقب‌نشینی از تجاوز به یمن شود، گفت: متاسفانه افکار عمومی جهان چهار سال است که در برابر این جنایت‌ها سکوت کرده است ، بنابراین ما روی چنین مقوله‌ای حساب باز نمی‌کنیم این سکوت به ما یاد داده که روی پای خودمان بایستیم و از خود دفاع کنیم.

عبدالله عبدالملک با اشاره به وضعیت بغرنج انسانی در یمن در پاسخ به این سوال که به نظر وی چرا جهان اسلام در برابر این تجاوز سکوت کرده است، با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی در تهران ادامه داد: امیدوارم این کنفرانس بتواند جوابی پیدا کند که چرا کشورهای اسلامی در برابر این جنایات سکوت کرده‌اند.