به گزارش پارس نیوز، 

 نشست علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز( چهارشنبه 7 آذرماه) با وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، تولید کنندگان فولاد، قطعه‌سازان و خودروسازان برای بررسی مشکلات تولیدکنندگان فولاد، خودروسازان و قطعه‌سازان برگزار شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این نشست با تاکید بر لزوم رفع مشکلات حوزه صنعت فولاد و خودرو، گفت: باید نیاز داخلی کشور به فولاد تامین شود ، اما  در شرایط فعلی لازم است از طرفیت‌های موجود برای صادرات این محصولات استفاده شود.

همچنین در این نشست پیرامون میزان صادرات فولاد با توجه به نیاز داخلی به این محصول، راه‌های بازگرداندن ارز حاصل از صادرات آن به کشور با توجه به تحریم‌های آمریکا و نیز تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان فولاد و ذوب آهن‌های کشور مسائلی مطرح و راه‌حل‌های آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شایان ذکر است در این نشست مدیران شرکتهای خودروسازی و قطعه سازی به بیان مسائل و مشکلات خود در خصوص تولید و تامین مواد اولیه پرداختند , قطعه‌سازان خودرو مسائل مورد نظر خود در زمینه افزایش هزینه تولید، قیمت مواد اولیه و میزان مطالبات خود از خودروسازان را مطرح کردند.

گفتنی است خودروسازان نیز تقاضا و راه‌کار خود را در زمینه افزایش قیمت خودرو با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید بیان کردند.