به گزارش پارس نیوز، 

یک مقام ارشد امارات متحده عربی دوشنبه بعداز اظهر از همراهی کامل کشورش با آمریکا در زمینه تحریم‌های ایران خبر داد.

 به نوشته خبرگزاری «رویترز» «عبدالله الصالح» معاون وزارت تجارت و صنایع امارات متحده درباره تحریم‌های ایران گفت: «ما در حال اجرای این تحریم‌ها هستیم. امارات به محض انتشار فهرست تحریم‌ها آن‌ها را به اجرا گذاشته است.»

وی در ادامه گفت که پیش‌بینی می‌شود حجم تجارت امارات با ایران در سال جاری و آینده به خاطر  تحریم‌ها کاهش یابد. این در حالی است که حجم تجارت امارات با ایران در سال 2017 به 17 میلیارد دلار رسید. این رقم در سال 2013 برابر با 20 میلیارد دلار بود.

الصالح با تکرار سیاست دولت امارات بر تنوع‌بخشی تجاری گفت که همراهی با تحریم‌های آمریکا به این معنی است که شرکت‌های اماراتی با مشکلاتی در آمریکا مواجه نمی‌شوند و دولت امارات متحده عربی به دنبال تقویت تجارت با بازارهای دیگر مانند آفریقا و آسیا برای جبران تاثیر تحریم‌ها بر اقتصاد خود است. 

رویترز در  خاتمه نوشت: امارات متحده از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس است که به شدت مخالف سیاست‌ خارجی ایران بوده و از تصمیم واشنگتن در تحریم‌های ایران به سرعت استقبال کرده است. این کشور همچنین عضو ائتلاف سعودی‌ها در نبرد علیه یمن است.

 دولت آمریکا در 13 آبان تحریم‌های جدیدی را بر حوزه بانکی، خطوط کشتیرانی و هوایی ایران به اجرا گذاشت و تحریم‌های قبلی رفع شده در زمان «باراک اوباما» رئیس جمهور قبلی آمریکا را نیز مجددا بازگرداند.