به گزارش پارس نیوز، 

«آندره هاسپلز» معاون سیاسی وزارت امور خارجه هلند که برای انجام رایزنی‌های دوره‌ای سیاسی در کشورمان به سر می‌برد، عصر (روز سه‌شنبه) با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه از جمله توسعه همکاری‌های اقتصادی، تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع سوریه و یمن و نیز برجام تبادل نظر شد.

این در حالی است که دور تازه گفتگو‌های سیاسی ایران و هلند امروز با حضور سید عباس عراقچی و هاسپلز برگزار شد.

در این دیدار عراقچی از حمایت دولت هلند از حفظ و اجرای برجام و همچنین موضع هلند نسبت به مقابله با یکجانبه گرایی و قوانین فراسرزمینی آمریکا استقبال کرد و افزود: آمریکا با اقدام یکجانبه و غیرقانونی خود در خروج از برجام هم قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده و هم دیگران را به نقض آن تشویق یا حتی مجبور می‌کند.

معاون وزیر امور خارجه اظهارکرد: چنانچه برجام از بین برود، به معنی شکست دیپلماسی و غلبه زورگویی در عرصه بین المللی است و این امر مسلما به پیچیدگی‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه خواهد افزود.

هاسپلز نیز در این دیدار خاطرنشان کرد: هلند هم در ظرفیت ملی و هم به عنوان عضو اتحادیه اروپا و عضو غیر دایم شورای امنیت از برجام حمایت می‌کند و اجرایی شدن مکانیسم مبادلات بانکی و بهره مندی ایران از منافع برجام را با جدیت دنبال می‌کند.