به گزارش پارس نیوز، 
امیر سرتیپ حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش در حاشیه برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر در بخش امنیتی برای دفاع از کشور در ابعاد زمین، هوا و دریا کاملاً آماده هستیم و در انجام مانورها و برنامه‌های رزمی توانمندی‌های خود را آزمایش می‌کنیم.

وی ادامه داد: با استفاده از تجربیات 8 سال دفاع مقدس و بهره‌گیری از فناوری روز، تهدیدهای دشمنان را رصد و شناسایی کرده و برای مقابله با آن‌ها برنامه‌های خاصی در نظر خواهیم گرفت و به لطف خداوند متعال و پشتیبانی مردم از نیروهای مسلح آمادگی مهار هرگونه تهدید را خواهیم داشت.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که دشمن تا بُن‌دندان مسلح جرئت حمله به ایران اسلامی را به خود نمی‌دهد وجود همین آمادگی‌ها در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

وی تشریح کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی همواره دشمن ما را تحریم کرده است، بنابراین با شرایط کنونی غریبه نبوده و نیستیم؛ به‌عنوان‌مثال باوجوداینکه در ابتدای انقلاب نمی‌توانستیم هیچ‌گونه قطعه تجهیزات نظامی تهیه کنیم توانستیم محدودیت‌ها را پشت‌سرگذاشته و امروز می‌توانیم تجهیزات موردنیاز چرخه دفاع ازجمله زیردریایی، ناوشکن، ناو، هواپیما، تانک، سامانه پدافند هوایی و انواع پهباد را بسازیم که همه این‌ها در فشار تحریم‌ها و با ابتکار و خلاقیت بوده است.

سیاری عنوان کرد: برگزاری کنگره 3 هزار شهید استان قزوین کار ارزشمندی است به‌ویژه که یک برنامه به جوانان و نوجوانان اختصاص دارد زیرا این گروه اجتماعی بیش از همه مورد تهدید دشمن قرار دارند؛ حضور آن‌ها باعث می‌شود با انواع تهدیدهای دشمنان آشنا شده و تاریخ دفاع مقدس را درک کرده و بدانند انقلاب اسلامی ایران چگونه به اینجا رسیده است.