به گزارش پارس نیوز، 

صدیف بدری نماینده مردم اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در بیان جزئیات نشست امروز کمیسیون خود اظهار داشت: جلسه امروز با حضور اعضا و با دستور بررسی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن برگزار شد.

وی افزود: اعضای کمیسیون درباره  لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن بحث و تبادل نظر کرده و همچنین موافقان و مخالفان لایحه به ایراد سخن پرداختند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: مشکلی که درباره لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مطرح می‌شود این است که اعمال مالیات بر عایدی مسکن موجب هجوم نقدینگی به بازارهای دیگر و تلاطمات در این بخش ها می شود، از این رو بر این مسئله تأکید شد که  مالیات بر عایدی سرمایه باید در تمامی بخش ها و بازارها اعمال شود تا تلاطم صورت نگیرد.

بدری مقابله با سوداگری و کاهش التهابات بازار مسکن و تنظیم برنامه ریزی در حوزه مسکن را از بخش های مهم لایحه مالیات بر عایدی سرمایه مسکن خواند.

وی در ادامه تصریح کرد: موافقان لایحه مذکور معتقد بودند که این لایحه می تواند در کاهش این مسائل موثر باشد، همچنین مخالفان لایحه اعلام می کردند که تصویب این قانون موجب افزایش رکود و افزایش قیمت در بازار مسکن و فرار سرمایه ها از این بازار می شود.