به گزارش پارس نیوز، 

بوکردوس گفت، آمریکا از 40 سال پیش و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران پیوسته اقدام به تحریم ایران کرده است بنا براین، این تحریم ها چیز جدیدی نیست، اینگونه اقدامات نمی تواند بر ایران و مردم آن تاثیر بگذارد زیرا ایرانی ها طی چند دهه گذشته آموخته اند که بر پای خود بایستند و اثر هرگونه محاصره و تحریم را خنثی کنند.

این خبرنگار پیشکسوت الجزایری که سابقه مصاحبه با امام خمینی (ره) و همچنین مصاحبه با دیپلمات های آمریکایی در تهران را دارد و بارها به ایران سفر کرده است، در ادامه گفت، آمریکایی ها از ابتدای انقلاب، سعی در نابود کردن ایران داشتند ، مدتی پس از انقلاب بنا بر تحریک آن ها جنگ ضد ایران به راه افتاد ، پس از آن نیز مشکلات زیادی برای ایران به وجود آوردند اما با وجود همه این تلاش ها اکنون می بینیم آن ها شکست خورده اند و انقلاب اسلامی ایران با گذشت 40 سال، نه تنها پابرجا است بلکه قویتراز قبل هم شده است.

وی در پایان گفت، انقلاب اسلامی ایران، مردمی بود و با پشتوانه همین مردم هم پابرجا مانده است و مشکلات را پشت سر می گذارد اما از سوی دیگر آمریکایی ها غیر قابل اعتماد اند و به خلف وعده معروف اند.

«دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است، ولی تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور به هدف خود دست نخواهد یافت.

روزنامه الاهرام مصر روز گذشته در تحلیلی در خصوص اقدامات آمریکا ضد ایران نوشت، بر خلاف ادعاهای آمریکا، تحریم های این کشور ضد ایران بسیار زود دچار شکست شده است و ایران و متحدانش پیروز قطعی این میدان هستند.

الاهرام افزود، مقام های آمریکایی از هیچ تلاشی چه با تهدید چه با ترغیب، برای قانع کردن کشورها برای همراهی با تحریم ایران فروگذار نکرده اند اما واقعیت این است که این تلاش ها با موفقیت همراه نبوده است و اتحادیه اروپا ، هند ، پاکستان و کره جنوبی بر تداوم واردات نفت از ایران اصرار دارند ، چین و روسیه نیز به ایران برای بازاریابی و فروش نفتش وغلبه بر تحریم ها ، کمک می کنند.