به گزارش پارس نیوز، 

خلیل آبادی و علیخانی، "دو عضو شورای شهر تهران"، محسن هاشمی رفسنجانی را گزینه مناسب برای شهرداری پایتخت معرفی کردند اما بلافاصله زهرا نژاد بهرام عضو هیئت ریسه شورای شهر تهران در واکنش به شهردار شدن هاشمی، گفت:آقای هاشمی بهترین رئیس شورا نه‌تنها برای تهران بلکه برای کشور است و شورا می‌خواهد وی را حفظ کند.
محسن هاشمی که پس از تشکیل شورای اصلاح طلب شهر تهران برکرسی ریاست شورا تکیه زده، رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی است. پس از پذیرش استعفا نجفی از سوی شورای شهر، غلام حسین کرباسچی و حزب کارگزاران خواهان شهردار شدن هاشمی شد اما اعضا شورا مخالفت کردند و این مخالفت با واکنش شدید دبیرکل حزب کارگزاران روبه رو شد.
کرباسچی در سرمقاله ای که در ارگان رسمی این حزب منتشر شد خطاب به اعضای شورا نوشت:این شورا که 25 درصد از عمر مفید خود یعنی یک سال از چهار سالش را گذرانده، هنوز نتوانسته شهردار مناسبی انتخاب کند تا مسائل شهر حل و فصل شود.این افتخار نیست که مجموعه شهرداری که باید به مردم خدمت کند، توسط اعضای شورای شهر تهران بین زمین و هوا معلق بماند یا احیانا فردی انتخاب شود که توانایی شخصی لازم را برای مدیریت شهر و قدرت هماهنگی با دولت،‌ قوه قضائیه و دستگاه‌های مختلف نظام برای حل مشکلات شهر نداشته باشد.
او تاکید کرده بود: «شورای شهر دوره چهارساله‌ای است که یک سال آن گذشته، اگر فردی مدیر و آشنا به مسائل شهرداری که توانایی هماهنگ کردن با سایر نهادها و دستگاه‌ها را دارد انتخاب نکنند،‌ همه این افراد در انجام وظایف خود شکست خورده‌اند.»
دلخوری تکنوکرات ها از اعضای شورای شهر منجر شد تا آنها در سومین انتخاب شورا برای شهردار مشارکت نداشته باشند؛ حسین مرعشی "سخنگوی حزب کارگزاران" در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد:گزینه ای برای شهرداری نداریم.
با عبور کارگزاران از رقابت انتخاب شهردار،مسیر برای جلوس محسن هاشمی بر صندلی شهردار سخت شد. البته فراکسیون اتحاد ملت از منتقدان اصلی شهردار شدن فرزند رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام محسوب می شوند.
پارس مطلع شد، برخی از اعضا شورای شهر که ارتباط نزدیک با "اتحاد ملت" دارند با علی طیب نیا وزیر اسبق اقتصاد و امور دارایی دیدار و گفتگو کرده اند و از او دعوت کردند تا برنامه های خود را برای شهرداری تهران ارائه دهد.
طیب نیا پیشنهاد آنها را برای تصدی شهرداری تهران رد کرد و گفت که، در حوزه مدیریت شهری تخصص و تجربه ای ندارد از این رو خود را گزینه ای مناسب نمی داند.
همچنبن شنیده شده، برخی دیگر از اعضا شورا هم به دنبال آن هستند تا شهردار از درون شهرداری، انتخاب شود از این رو از افشانی خواسته اند تا پیشنهاد خود را از درون شهرداری (ترکیب معاونان) به اعضاء شورا تقدیم کند.
پس از مخالفت "طیب نیا" اتحاد ملتی ها، رایزنی های خود را آغاز کرده اند تا یکی از معاونان شهردارکه ارتباط نزدیکی هم با این حزب دارد در فهرست کاندیداهای اصلی شهرداری قرار گیرد.
آنچه مسلم است، اعضای پارلمان تهران در صدد هستند تا24آبان ماه سومین شهردار اصلاح طلب را انتخاب کنند تا دیگر برای شهر، سرپرست انتخاب نشود.