به گزارش پارس نیوز، 

رحمانی وزیر پیشنهادی صنعت و معدن در صحن علنی امروز شنبه (5 آبان ماه ) در تشریح برنامه‌های خود گفت: اگر بتوان از ظرفیت‌های صنعت به درستی استفاده کرد می‌توان خبرهای خوشی را طی چند ماه آینده به مردم داد.

وی ادامه داد: بخشی از نقد‌های نمایندگان نسبت به برنامه‌های بنده وجود داشت اما برنامه‌ای که به مجلس ارائه کردم یک ظرفیت محدودی دارد.

رحمانی تصریح کرد: در برنامه‌های من 57 مورد برنامه عملیاتی و 40 مورد برنامه در حوزه بازار و تجارت وجود داشت که البته دیگر برنامه‌ها را در حوزه صمیمی و سازنده با مجلس انجام خواهیم داد.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن با بیان اینکه بنده 12 سال در مجلس بوده‌ام گفت: 34 ماه از عمر دور دوم دولت باقی مانده و ما برای همه برنامه‌های خود نگاه علمی و عملیاتی نسبت به شرایط فعلی داشته‌ایم و این برنامه‌ها در 4 بخش تولید و تثبیت اشتغال، صادرات، معدن و بازرگانی است.

وی با اشاره به بحث تثبیت تولید و اشتغال اظهار کرد: مهمترین کار تثبیت کار و اشتغال است که باید برای ان شرایط جدیدی ایجاد شود و بنده اتاق بحران را به اتاق پیشگیری و درمان تبدیل می‌کنم البته مردم از ما توقع معجزه ندارند بلکه می‌خواهند در فضایی بدون تنش واقعا کار انجام دهیم.

رحمانی افزود: نوسازی صنایع و صنوف تولیدی از قبل آغاز شده اما اکنون با برنامه مدون‌تری ادامه پیدا می‌کند.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن تاکید کرد: امسال نسبت به سال قبل معادل 10 میلیارد دلار در صنعت تولید داخل سرمایه‌گذاری را آغاز کرده‌ایم تا بتوان مواردی را که در گذشته وارد می‌کردیم را اکنون خودمان تولید کنیم.

وی بیان کرد: ما تا 10 سال آینده به 40 هزار واگن نیاز داریم و باید در عرض 3 سال آینده 210 اتوبوس، وانت،‌ کامیونت و ... نوسازی شود که همین موضوع وجب اشتغالزایی می‌شود.

رحمانی با اشاره به تامین مالی واحدها هم گفت: امروز نیاز به نقدینگی در تولید بیش از سال‌های قبل است که البته برای آن برنامه‌ریزی شده و همچنین ما در بحث خودرو برنامه‌های تحول آفرین داریم که می‌خواهیم این رویه را اصلاح کرده و خودرو با کیفیت و قیمت مناسب به مردم دهیم.

وزیر پیشنهادی صنعت و معدن تصریح کرد: همچنین ما برای تامین کالای اقشار آسیب‌پذیر برنامه داریم و در بخش خصوصی هم معتقدیم در شرایط امروز حتما باید از توان مردم و بخش خصوصی حداکثر استفاده را کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه صادرات امروز باید به عنوان پیشران اقتصاد حرکت کنیم گفت: بنده 12 سال نماینده مجلس بودم و نحوه استفاده و ظرفیت مجلس را می‌دانم و یکی از برنامه‌های بنده سفر استانی با هدف و برنامه است.