به گزارش پارس نیوز، 

محمد عزیزی نماینده مردم ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش،‌ اظهار داشت: جلسه عصر امروز با حضور اعضا و با دستور بررسی طرح ساماندهی خودرو برگزار شد.

وی افزود: اعضای کمیسیون در این جلسه به استماع نظرات موافقان و مخالفان طرح نشستند اما هیچ رای گیری و یا مصوبه‌ای در این خصوص نداشتیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد:‌ ادامه بررسی‌ها و جمع‌بندی در خصوص طرح ساماندهی بازار خودرو به جلسات آینده کمیسیون موکول شد.

عزیزی در خاتمه هم عنوان کرد که در نشست امروز وزرای پیشنهادی دولت برای تصدی چهار وزراتخانه کار،‌ راه،‌ اقتصاد و صمت حضور نداشتند.

به گزارش فارس، بر اساس بخشی از طرح «ساماندهی بازار خودرو» واردات خودرو توسط اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از نمایندگی رسمی با رعایت ماده (۵) قانون هوای پاک مصوب  ۱۱/ ۵/ ۱۳۹۶ مشروط به وجود خدمات پس از فروش مربوط به آن خودرو بر اساس ضوابطی است که ظرف مدت یک ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می‌شود.

همچنین شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش، قیمت تمام شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه کنند. تخلف از این امر، جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه ۶ موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب یکم اردیبهشت ماه 92 محکوم می‌شود.

به موجب ماده ۱۲ طرح مذکور، هرگونه تعیین حقوق ورودی خودروهای سواری فقط بر اساس این قانون صورت می‌گیرد.