به گزارش پارس نیوز، 

سردار جلالی در جلسه شورای پدافند غیرعامل و قرارگاه زیستی گیلان که در سالن الغدیر استانداری گیلان برگزار شد، گفت: باید با تهدیدات زیستی، پس از شناسایی مقابله علمی کنیم.

وی با اشاره به اینکه فن‌آوری‌ها نعمات الهی به بشریت هستند، افزود: باید ظرفیت‌های فن‌آوری‌های هوشمند را بشناسیم.

جلالی ادامه داد: شبکه‌های اجتماعی از جمله فرصت‌ها و تهدیدی هستند که به هم مربوط هستند.

وی گفت: هماهنگی‌های ایجاد شده منجر شد، تهدیداتی که دشمن از تابستان داغ امسال ترسیم کرده بود، ناموفق بماند و نتواند جو روانی جامعه را تخریب کند.

جلالی با بیان اینکه دشمنان مدرنترین فشارهای اقتصادی را بر ایران وارد می‌کنند، تصریح کرد: بهره‌گیری از این میزان فشارها نشان می‌دهد که دشمنان مجبورند قویترین اهرم‌هایشان را به کار ببرند و این امر حاکی از عمر لایه‌های مقاومتی کشور است.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان‌ کرد: دولت آمریکا نمی‌تواند فشار اقتصادی مستمر بر ما وارد کند. ندانم کاری‌های ترامپ در مقابل ایران اعتماد دیگر کشورها را نسبت به آمریکا سلب کرده است.

وی افزود: در حال حاضر  هرگونه انتقادات داخلی را باید بگذاریم تا از مقطع کنونی موفق عبور کنیم.

جلالی با بیان اینکه انتظار داشتم امروز راه‌حل‌های علمی بیشتری را برای مقابله با تهدیدات زیستی گیلان در این جلسه می شنیدم، گفت: باید راهکارهای علمی برای مقابله با بیماری شمشادها و آنفولانزای پرندگان،سنبل آبی و... ارائه شود . تلاش‌ها بدون نگاه علمی مشکلات و تهدیدات زیستی را بیشتر می کنند.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: باید سناریورهای تهدیدات زیستی شهرها تدوین شود و آمادگی شهر برای حادثه از وظایف شهرداران و فرمانداران است.ضمن اینکه طرح کارکردهای ضروری شهرها نیز باید مورد شناسایی قرار گیرد.

جلالی خاطرنشان کرد: در جلسات پدافند غیرعامل شهرستان‌ها مراکز پرخطر بررسی و رفع شوند یا برای آن حریم مشخص شود.