به گزارش پارس نیوز، حجت‌الاسلام محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد مقدس جمکران و رئیس شورای مرکزی جمنا، صبح امروز(پنجشنبه ۲۶ مهر ماه) در پنجمین کنگره سراسری جمعیت رهپویان با بیان اینکه امام‌خمینی(ره) و مقام معظم رهبری به همه دستورات قرآن ایمان دارند، اظهار داشت: در مقابل، برخی افراد و جریانات به بعضی از آیات قرآن ایمان دارند و به برخی دیگر، نه.

وی با اشاره به آیه قرآن کریم مبنی بر اینکه یهود و نصاری از شما راضی نخواهند شد، مگر اینکه از آیین خود دست بردارید، گفت: ترامپ و صهیونیست‌ها هزار برابر از یهود و نصاری بدتر هستند.

رحیمیان با بیان اینکه عده‌ای خیال می‌کنند آمریکا، خدای جاودانه روی زمین است، اظهار داشت: گاهی، اتفاقی به دست خود آن‌ها رخ می‌دهد که خارج از اراده آن‌هاست.

وی در همین زمینه به قتل خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد آل سعود اشاره کرد و گفت: آن‌ها با این کار، هم یک نفر از خودشان که فرد منحرفی هم بود را از بین بردند، هم اینکه یک موضوع لاینحل را در بین آمریکا، ترکیه و سعودی ایجاد کرد که یک گام آن‌ها را به رسوایی نزدیک‌تر می‌کند.

تولیت مسجد مقدس جمکران با بیان اینکه امام در سال ۴۲ و ۴۳ درخواست ملاقات نهضت آزادی را رد کرد، گفت: حتی وقتی علامه طباطبایی برای این کار وساطت کرد، حضرت امام نپذیرفت.

رحیمیان افزود: آنها می‌توانستند منهای جایگاه حزبی خود، مثل مردم عادی بروند با امام ملاقات کنند، اما امام، آن‌ها را به عنوان نهضت  آزادی قبول نداشت.

رحیمیان ادامه داد: افراد و جریانات مختلفی که در مخالفت با رژیم شاه، با امام مشترک بودند، تلاش می‌کردند که با امام ملاقات کنند. رژیم بعث هم به خاطر تضادی که با رژیم شاه داشت، اعلام کرد که آمادگی همکاری با امام را دارد، اما امام تا لحظه آخر یک نگاه به همکاری با رژیم بعث نداشت، چرا که مبنای امام، همان مبنای امام حسین بود.

وی با اشاره به آیات قرآن گفت: نباید دشمنان را محرم راز خود بدانیم. نباید قانونی را امضاء کنیم که اسرار ما را برای بیگانگان فاش کند. دشمنانی که هیچ ابایی از هیچ شرارتی ندارند.

رئیس شورای مرکزی جمنا با بیان اینکه کسانی که مرز بین دشمن و دوست را نمی‌دانند طبق قرآن از کمبود عقل رنج می‌برند، اظهار داشت: دشمنان حتی کسانی که با آن‌ها اظهار محبت و دوستی می‌کنند را هم دوست ندارند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها علاوه بر اینکه جزء کفار به شمار می‌روند، منافق هم هستند؛ چرا که وقتی با ما می‌نشینند لبخند می‌زنند و می‌گویند ما قصد برانداری نداریم اما در جلسات خودشان با غضب علیه ما حرف می‌زنند.

رحیمیان افزود: باید دل‌مان به نویدی که رهبر انقلاب می‌دهند، قرص باشد چرا که برگرفته از آیات قران است و عاقبت، پیروزی نصیب ملّت ایران می‌شود و شکست در انتظار آمریکاست.