به گزارش پارس نیوز، امیر شاهین تقی‌خانی معاون فرهنگی و سخنگوی ارتش در گفتگو با خبرنگاران درباره اقدامات ارتش برای ارائه خدمات به زائران در مسیر راهپیمائی اربعین اباعبدالله الحسین (ع) گفت: ستاد اربعین ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز همانند همه دستگاه ها، نهاد ها و مردم عاشق حضرت امام حسین (ع)، فعالیت خود را آغاز کرده تا بتواند سهمی در این کار بزرگ و خدایی داشته باشد.

وی افزود: مجموعه ارتش در سه منطقه شلمچه، چذابه و مهران اقدام به برپائی موکب هایی کرده که این موکب ها مجموعه ای از امکانات و خدمات مورد نیاز زائران حرم شریف امام حسین (ع) را ارائه می کنند.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش گفت: چندین بیمارستان صحرایی و سیار با همه امکانات و تجهیزات از جمله اتاق عمل، داروخانه و هم امکاناتی مورد نیاز و با حضور متخصصان مختلف، در مرزها مستقر شده اند تا بتوانند خدمت رسانی به زائران را به بهترین شکل انجام دهند.

وی ادامه داد: همچنین مکانهای را در اختیار بانیان مردمی قرار داده ایم تا آنها بتوانند در این محل ها امکان پخت و پز و شرایط خدمت رسانی به زائران شریف را داشته باشد، نانوایی سیار نیز در مرز برپا شده و در کنار این برخی خدمات اولیه مورد نیاز مردم فراهم شده است.

معاون فرهنگی ارتش درباره تنوع خدمات ستاد اربعین به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خاطرنشان کرد: خدماتی همچون خدمات بهداشتی و درمانی نیز با شکل‌گیری اورژانس هوایی به زائران ارائه می‌شود. همچنین به نیروی هوایی و هوانیروز ارتش ابلاغ شد تا آمادگی لازم را داشته باشند و در صورت نیاز با استفاده از بالگرد های هوانیروز و هواپیماهای ترابری نیروی هوایی بتوانند کمک رسان زائران عزیزمان باشند.

امیر تقی خانی در مورد آمادگی ارتش برای کمک به دستگاه‌های کشوری در پیاده روی اربعین گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای همکاری با تمام دستگاه‌های حاضر در پیاده روی اربعین اعلام کرده و مانند هر سال، با سیل داوطلبان مشتاق از سوی خانواده‌های ارتش و کارکنان و پایوران مواجه است که ستاد اربعین در این زمینه نیز ساماندهی لازم را انجام می‌دهد.