به گزارش پارس نیوز، 

«لیندسی گراهام»، نماینده مجلس سنای آمریکا که روز سه‌شنبه به ایرانی‌ها توهین کرده بود در مصاحبه‌ای چهارشنبه به صورت نصفه و نیمه از سخنان روز گذشته‌اش عقب‌نشینی کرد. 

 سناتور «لیندسی گراهام» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری آمریکایی «فاکس نیوز» با حالتی تمسخرآمیز گفت، اگر آزمایش دی‌ان‌ای بدهد، شاید ایرانی بودنش ثابت شود و این وحشتناک است.

وی در مصاحبه چهارشنبه گفت: «یک نفر را اسم ببرید که بیشتر از من مدافع مردم ایران برای مبارزه با حاکمان ظالم این کشور باشد. این جوک بود و منظورم این بود که من از نیاکان حاکمان ایران در اینجا هستم.»

گراهام خطاب به افرادی که از سخنانش درباره ایرانی‌ها انتقاد کرده بودند گفت که او از توافقی که ۱۵۰ میلیارد دلار در اختیار حاکمان ایران قرار داده حمایت نکرده است. اشاره گراهام به توافق هسته‌ای برجام است که ترامپ از آن خارج شد. 

گراهام گفت: «مردم ایران شجاع و با فرهنگ هستند. خطاب به دوستان لیبرالم که از سخنان من ازرده‌خاطر شدند می‌گویم من حداقل به توافقی که ۱۵۰ میلیارد دلار در اختیار حاکمان این کشور قرار می‌دهد، رأی مثبت ندادم.»

 لیندسی گراهام پیش از این هم در خردادماه سال ۱۳۹۴ در یک اظهارنظر توهین‌آمیز دیگر مدعی شده بود ایرانی‌ها دروغگو هستند. 

او در سخنانی در ۴ خردادماه سال ۱۳۹۴ گفت: « «از هنگامی که در دوران کودکی در اتاق مخصوص قمارخانه کار می‌کردم درباره ایرانیان مطالبی آموختم. من آدم‌های دروغگوی زیادی دیده‌ام و می‌دانم که ایرانیان دروغگو هستند.»