به گزارش پارس نیوز، آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در جلسه امروز(چهارشنبه، 25 مهر) این شورا پس از عرض تسلیت شهادت امام مجتبی(ع) به نقل از شیخ مفید، گفت: نامگذاری امروز به عنوان روز سلمان فارسی در تقویم رسمی کشور اقدامی مبارک است؛ چراکه سلمان فارسی حافظ سّر نبی اکرم(ص) و حضرت علی (ع) بودند.

وی با اشاره به به ثمر نشستن انتخابات عراق، گفت: اگرچه آمریکا همه تلاش خود را به کار بست تا شاید بتواند مانع محقق شدن اراده و خواست مردم مظلوم عراق شود ولی به خواست خدا و تدبیر دلسوزان نتیجه انتخابات به نفع مردم عراق رقم خورد.

دبیر شورای نگهبان به مصوبه مجلس شورای اسلامی درباره "اف‌ای‌تی‌اف" (FATF) اشاره و خاطرنشان کرد: معیار و ملاک شورای نگهبان شرع مقدس و قانون است و امیدواریم که نتیجه عملکرد ما به نفع اسلام و انقلاب و تضمین‌کننده عزت کشور باشد.

آیت‌الله جنتی به برگزاری مراسم اربعین حسینی به عنوان نماد خیر و برکت سیاسی و اجتماعی اشاره و خاطرنشان کرد: حضور زوار اباعبدالله حسین(ع) در این نمایش عظیم که از اقصی نقاط عالم عاشقانه راهی این مسیر پرخیر و برکت می‌شوند، قطعا به نفع امت اسلام و به‌ویژه مردم عراق خواهد بود و امیدواریم با توجه به افزایش قیمت ارز ، مسئولان و خیران در این امر خداپسندانه مساعدت کنند.