به گزارش پارس نیوز، 

امیر دریادار حبیب الله سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم تجدید میثاق مسئولین سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با آرمان‌های امام راحل گفت: به فرموده امام بزرگوار(ره) از ماموریت های بزرگ سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نزدیک کردن دل‌ها به خدا است. اثرات سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کسی پوشیده نیست و در طول هشت سال دفاع مقدس دیده شده است.

رئیس ستاد ارتش با اشاره به شاخصه های اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران که موجب توانمندی در دفاع از تمامیت ارضی، استقلال کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران شده است، افزود: چهار شاخصه "معنویت محوری"، "نظم و انضباط"، "سلسله مراتب" و "سلامت کارکنان" موجب مدیریت موثر در انجام امور شده است.

وی با اشاره به اولین و مهمترین شاخصه ارتش که معنویت محوری است، خاطرنشان کرد: به برکت برنامه ریزی وتلاش عقیدتی سیاسی ارتش و سیاست گذاری های صورت گرفته از سوی این سازمان علاوه بر ارتقاء توان روحی واعتقادی در ارتش، ارتقاء توان رزمی نیز به تبع آن سرعت بیشتری به خود گرفته است.

امیر دریادار سیاری با اشاره به مولفه های لازم برای مقایسه توان نظامی کشورها یادآور شد: اولین مولفه، قدرت رزمی نیروهای مسلح است. از همین رو تعداد نفرات و تجهیزات موثر در توان رزم را مقایسه می کنند. معمولا برای حمله به کشوری دیگری، توان رزم  وتجهیزات را مدنظر قرار می دهند. به خاطر همین موضوع رژیم بعث عراق به دلیل احساس برتری در مولفه های فیزیکی، تصمیم حمله به ایران را گرفت.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه نظم و انضباط، آموزش، مهارت و برگزاری رزمایش ها توان غیر فیزیکی محسوب می شوند، گفت: به دلیل نابسامانی ارتش در اوایل انقلاب و سیاست های غلط بنی صدر، ارتش ما از نظر توان غیر فیزیکی نیز شرایط مطلوبی نداشت و دشمن شرایط را برای حمله به ایران غنیمت شمرد.

وی مولفه معنویت محوری را در توان رزمی و بازدارندگی ارتش مقابل دشمنان اثرگذار برشمرد و یادآور شد: ما ولایت مدار هستیم و  چراغ راه ما مشخص است. افتخار ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که کارکنانی با بصیرت دارد. با بصیرت می‌توانیم مقابل تهاجم فرهنگی و فضای مجازی علیه ارتش جمهوری اسلامی ایران ایستادگی کنیم.

امیر دریادار سیاری با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر این که ملتی که شهادت طلب است، اسارت ندارد تاکید کرد: رمز پیروزی ما در دفاع مقدس شهادت طلبی، ایثارگری و از خود گذشتگی بود. وقتی امام خمینی (ره) بعد از عملیات بیت المقدس می فرماید «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، به این معنی است که رزمندگان برای خدا کار کردند و دل هایشان به خدا نزدیک بود.

رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استکبار از ابتدای انقلاب به دنبال بازگشت به ایران و به دست آوردن منافع خود است، خاطرنشان کرد: دشمن برای هدف خود دست به هرکاری زده و پایگاه‌های متعددی را در اطراف ایران به وجود آورده است. به خاطر ویژگی ژئوپولوتیک کشورمان نمی تواند از ایران بگذرد اما وقتی بررسی می‌کند، متوجه برتری فیزیکی و غیر فیزیکی ایران می‌شود و به جای ایران به کشورهای منطقه دست می‌اندازد.

وی  در پایان گفت: دشمن از ارتش ولایت مدار، شهادت طلب و بصیرت محور هراس دارد. نه تنها ارتش بلکه همه نیروهای مسلح این ویژگی خاص را دارند و توان رزمی خود را بالا بردند. دشمن می داند اگر تحرکی انجام دهد، به ضررش تمام می‌شود. شعار ما «هیهات من الذله» است و زیر بار ظلم نمی‌رویم. تا وقتی که اتحاد، همدلی، هماهنگی و معنویت در درون ما وجود دارد، برتر از دشمن‌مان هستیم و به این موضوع افتخار می‌کنیم.