به گزارش پارس نیوز، اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در ریاست جمهوری آغاز شد و سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهور از سمت خود کنارگیری کرد.

رضوی امروز - سه شنبه - در پنجمین همایش ملی روز روستا و عشایر که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: این آخرین همایشی است که در خدمت روستاییان عزیز هستم، زیرا قانون بازنشستگی ما را از ادامه خدمت محروم می‌کند.

وی با بیان این که از همه دوستان بابت همه قصور‌ها عذرخواهی می‌کنم، افزود: بزرگ‌ترین خاطره و خوبی کارم این بود که این توفیق را نصیب من کرد تا در خدمت بهترین اقشار جامعه باشم، از همکاری مدیران کل و استانداران ۳۱ استان تشکر می‌کنم.

قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در جلسه علنی سه شنبه ششم شهریورماه ۹۷ در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۲۱ شهریورماه جاری به تایید شورای نگهبان رسید.

رئیس مجلس شورای اسلامی شنبه ۲۴ شهریور ۹۷ طی نامه‌ای قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را برای اجرا به رییس جمهوری ابلاغ کرد.

رئیس جمهور نیز این قانون را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد و از اول مهرماه این قانون به اجرا گذاشته شد و بازنشستگان تا ۶۰ روز مهلت ترک مسئولیت‌های خود را دارند.

بر اساس این قانون، بکارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های اجرایی به استثنای روسای قوا، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزیران، نمایندگان مجلس و معاونان رئیس جمهور ممنوع است.