به گزارش پارس نیوز، پیام مجرد در گفت‌و ‌گو با خبرنگاران، در ارتباط با تصویب لایحه CFT  در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تصویب این لایحه آن هم زمانی که تمامی کشورها به جز کره شمالی به کنوانسیون FATF پیوسته بودند، برای گسترش ارتباطات اقتصادی کشور مفید بود که با همکاری میان دولت و مجلس این امر تحقق پیدا کرد.

وی ادامه داد: باید در نظر داشت نه تنها این لایحه باعث گشایش‌های اقتصادی می‌شود بلکه در عرصه دیپلماسی نیز برای ایران آثار مثبتی خواهد داشت؛ چراکه سبب می شود تا جهان با نگاه اعتماد و دوستی به ما بنگرد و تلاش‌های آمریکایی‌ها برای گسترش ایران هراسی در ابعاد گوناگون را ابتر می‌کند.

مجرد سپس گفت: عده‌ای بیان می کردند که این لایحه به منافع ملی کشور آسیب می‌رساند؛ چه طور این موضوع را فقط آن‌ها متوجه شدند و سایر کشورهایی که به این کنوانسون پیوستند ضرری میان شفافیت مالی جهانی با منافع ملی‌ کشورشان ندیدند؟

وی همچنین گفت: به همین جهت است که می ‌گوییم عده‌ای با مخالفت‌هایشان دنبال این بودند که منافع مالی، اقتصادی و دیپلماسی ایران را از بین ببرند؛ عده‌ای مخالف بودند چون می‌دانستند این لایحه اقتدار دولت را بیشتر می‌کند و افزایش اقتدار دولت در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی با منافع سیاسی و جناحی آنان در تضاد است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب خاطرنشان کرد: تصویب لایحه CFT منافع مالی و اقتصادی جدیدی پیش روی دولت باز می کند که با توجه به آن منتظر گشایش فضای کسب و کار خواهیم بود. با توجه به سیاست‌های آمریکا علیه ایران، پیوستن به CFT می‌تواند ایران را از دشمنی‌های آمریکا دور و به متحدان مالی خود نزدیک کند.