به گزارش پارس نیوز، 

محمدرضا امیرحسنخانی در توضیح نشست امروز (سه‌شنبه) کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، گفت: بررسی گزارش تهیه شده در خصوص عملکرد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در دستورکار نمایندگان قرار داشت.

نماینده مردم فردوس، سرایان، طبس و بشرویه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رییس قوه مقننه گزارشی در خصوص میراث فرهنگی دریافت کرد که پیگیری این مهم را بر عهده کمیسیون اصل نود مجلس قررا داد؛ همچنین با توجه به اینکه شکایت های دیگری نیز در این راستا وجود داشت که همه این موارد با همدیگر بررسی شد.

وی با اشاره به اینکه شکایت های واصله از سوی نهادها، دستگاه ها و حتی مردم نسبت به تخریب میراث فرهنگی و غیره است، ادامه داد: بر این اساس کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود مجلس از استان های فارس، اصفهان، همدان، خراسان رضوی و جنوبی و آذربایجان شرقی بازدید میدانی کرده و گزارشی در خصوص عملکرد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این استان ها تهیه کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه گزارش مذکور در سه محور میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تنظیم شده است، افزود: نمایندگان تلاش کردند بر اساس محورها در گزارش تهیه شده نقایص، چالش ها و مشکلات، ظرفیت ها و حتی پیشنهاداتی ارائه کنند.

امیرحسنخانی افزود: در این راستا با مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و حتی مسئولان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مشورت صورت گرفته و خوشخبتانه مسئولان از نتایج بدست آمده اعلام رضایت کردند.

نایب رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورمان رتبه خوبی در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی در جهان دارد اما از حیث جایگاه گردشگری وضعیت مناسبی وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بنابراین در جلسه امروز مقرر شد گزارش تهیه شده برای طی شدن روند قانونی و قرائت در صحن علنی مجلس به هیات رییسه قوه مقننه ارسال شود.