به گزارش پارس نیوز، مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در تشریح آخرین نشست نمایندگان سران قوا برای پیگیری مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری، گفت: با تغییر رئیس کل بانک مرکزی، حنیفی، جایگزین حیدری در بخش نظارت بانک مرکزی شده است که هم اکنون در حال استخراج و جمع‌بندی پرونده پرداخت به سپرده‌گذاران  موسسات مالی و اعتباری  از ابتدا تاکنون است.

وی با بیان اینکه نمایندگان سران سه قوه در حال پیگیری پرداخت و تسویه مطالبات سپرده  گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان هستند، افزود: بانک‌ها باید تاکنون مطالبات سپرده‌گذاران تا سقف یک میلیارد تومان را تسویه می‌کردند اما همچنان برخی سپرده‌های برخی افراد تا سقف یک میلیارد تومان پرداخت نشده است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد:  مقرر شد که در جلسه هفته جاری تمامی اطلاعات پرداخت‌ها به هیئت نمایندگان سران سه قوه ارائه تا مشخص شود مطالبات چه تعداد از سپرده‌گذاران پرداخت شده و چه میزان باقی ماندند تا مطالبات این افراد نیز پرداخت شود.

شایان ذکر است که تیرماه سال جاری بود که پس از امضای روسای قوای سه گانه روند پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران موسسات مالی و اعتباری تا سقف یک میلیارد تومان آغاز شد.